Kategoria

Polecamy

Tu podrzucam materiały, kursy, książki i ćwiczenia, które warto wykorzystać w pracy nad głosem, w rozwijaniu jego możliwości oraz w terapii i kształceniu z perspektywy specjalisty.

Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić

Kolejna książka dla głosu, ale nie o głosie.
Jedna z tych, które wpadają w nasze ręce w najbardziej odpowiednim momencie. Są pocieszeniem lub drogowskazem. Odpowiadają na pytania, na które szukamy odpowiedzi.
I choć w planach miałam zupełnie inną lekturę, ta przykleiła się do mnie jak uzdrawiający plaster na otwartą ranę.

Słońce, morze, gwiazdy

Czy książka może przytulać? Ta na pewno. Zaczynając od przyjemności, z jaką trzyma się ja w dłoni (co jest zasługą okładki) i kończąc na ukojeniu, które przynosi obcowanie z nią. Dlaczego polecam książkę nie o głosie, mowie czy wymowie?

KinEmission. Koncepcja treningowa wspomagająca wyzwalanie głosu

Koncepcja pracy nad głosem w połączeniu z ruchem jest mi bardzo bliska. Odkąd uczę wykorzystuję ruchy ciała, naturalne czynności, by wspomagać emisję głosu. Nie potrafię inaczej, bo sama doświadczyłam tego, jak bardzo ciało żywe, wypełnione energią, mobilne wspiera głos. Wiem i czuję, jak jego ruchy wpływają na efekt dźwiękowy. Dlatego tak bardzo podoba mi się książka KinEmission, w której autorzy idą znacznie dalej, łącząc naukę emisji głosu z nauką o ruchu.

“Głos i jego moc” – warto przeczytać.

Skąd się wziął głos? Jakie jest pochodzenie mowy? Jaką funkcję pełnią mowa i akcent? I co takiego w śpiewie sprawia, że jeden z wokalistów niemal od pierwszych dźwięków zdobywa nasze serce?
To niektóre z tematów, które porusza w swojej książce John Colapinto – dziennikarz, który na własnej skórze doświadczył czym jest utrata zdrowego, silnego głosu (zdiagnozowano u niego polipa fałdu głosowego).

Rymowane ćwiczenia wyrazistości mowy – książka, którą warto mieć

Autorów tej pozycji nie trzeba przedstawiać logopedom. Również wielu rodziców małych dzieci może kojarzyć inne ich książki, skierowane właśnie do najmłodszych użytkowników języka.
„Rymowane ćwiczenia mowy” to pozycja dla tych, którzy mają więcej lat, choć wybór tekstów jest tak duży, że znajdziemy tu wiersze także dla starszych dzieci.

Kompletna Technika Wokalna – CVT recenzja książki

Z CVT zetknęłam się ponad 8 lat temu, kiedy natrafiłam na pierwsze informacje o niej, jeszcze w języku angielskim. Jakiś czas później wzięłam udział w warsztatach prowadzonych przez Kasię ‘Kate’ Idzikowską pierwszą i jedyną wtedy nauczycielkę CVT w Polsce, autorkę polskiego przekładu książki. Warsztaty były krótkie, intensywne i rozpaliły chęć na to, by dowiedzieć się więcej.

1001 sposobów na relaks

Image Kolejna pięknie ilustrowana książka autora 'Sztuki relaksu', która jest zarazem skarbnicą myśli karmiących ciało i umysł. Niesamowity zbiór porad i   wskazówek dodających energii oraz pomysłów i sposobów dla każdego, kto  choć na chwilę chce zatrzymać się w biegu. Format książki pozwala na to, by mieć ją zawsze przy sobie, co czyni z niej wspaniałe koło ratunkowe w stresujących sytuacjach.

Autor: Mike George
Tytuł:„1001 sposobów na relaks”
Tytuł oryginalny: 1001 Way to Relax
Wydawnictwo: Wydawnictwo CZERWONY SŁOŃ, Gdańsk 2006

Mówię i śpiewam świadomie

Image Książka jest podręcznikiem do nauki emisji głosu. Wprowadza w teoretyczne zagadnienia związane z głosem oraz przedstawia praktyczną metodę jego kształcenia. Jest to pozycja rzetelna, napisana przez fachowca, w zrozumiały sposób. Znajdziecie w niej ćwiczenia do samodzielnej pracy i wiele cennych uwag autorki.
Image

Sztuka relaksu

Sztuka relaksu okładka
Pięknie wydana i ilustrowana książka. Już samo trzymanie jej w dłoniach i oglądanie zamieszczonych obrazów wywołuje pozytywne emocje.Nie jest to zwyczajowy poradnik jak radzić sobie ze stresem.
Image

Poznaj swój głos…twoje najważniejsze narządzie pracy

poznaj swój głosJest to moja ulubiona książka o głosie. Zainspirowała mnie do samodzielnej pracy. Najpierw warsztat w oparciu o tę książkę, następnie sama książka całkowicie zmieniły moje myślenie o własnym głosie. Przeczytałam ją jednym tchem i to nie raz; zapewne jeszcze wielokrotnie do niej powrócę. Za każdym razem odkrywam w niej coś nowego dla siebie. Naprawdę warto przeczytać. Image