...
Kategoria

Polecamy

Tu podrzucam materiały, kursy, książki i ćwiczenia, które warto wykorzystać w pracy nad głosem, w rozwijaniu jego możliwości oraz w terapii i kształceniu z perspektywy specjalisty.

Rymowane ćwiczenia wyrazistości mowy – książka, którą warto mieć

Autorów tej pozycji nie trzeba przedstawiać logopedom. Również wielu rodziców małych dzieci może kojarzyć inne ich książki, skierowane właśnie do najmłodszych użytkowników języka.
„Rymowane ćwiczenia mowy” to pozycja dla tych, którzy mają więcej lat, choć wybór tekstów jest tak duży, że znajdziemy tu wiersze także dla starszych dzieci.

Kompletna Technika Wokalna – CVT recenzja książki

Z CVT zetknęłam się ponad 8 lat temu, kiedy natrafiłam na pierwsze informacje o niej, jeszcze w języku angielskim. Jakiś czas później wzięłam udział w warsztatach prowadzonych przez Kasię ‘Kate’ Idzikowską pierwszą i jedyną wtedy nauczycielkę CVT w Polsce, autorkę polskiego przekładu książki. Warsztaty były krótkie, intensywne i rozpaliły chęć na to, by dowiedzieć się więcej.

1001 sposobów na relaks

Image Kolejna pięknie ilustrowana książka autora 'Sztuki relaksu', która jest zarazem skarbnicą myśli karmiących ciało i umysł. Niesamowity zbiór porad i   wskazówek dodających energii oraz pomysłów i sposobów dla każdego, kto  choć na chwilę chce zatrzymać się w biegu. Format książki pozwala na to, by mieć ją zawsze przy sobie, co czyni z niej wspaniałe koło ratunkowe w stresujących sytuacjach.

Autor: Mike George
Tytuł:„1001 sposobów na relaks”
Tytuł oryginalny: 1001 Way to Relax
Wydawnictwo: Wydawnictwo CZERWONY SŁOŃ, Gdańsk 2006

Mówię i śpiewam świadomie

Image Książka jest podręcznikiem do nauki emisji głosu. Wprowadza w teoretyczne zagadnienia związane z głosem oraz przedstawia praktyczną metodę jego kształcenia. Jest to pozycja rzetelna, napisana przez fachowca, w zrozumiały sposób. Znajdziecie w niej ćwiczenia do samodzielnej pracy i wiele cennych uwag autorki.
Image

Sztuka relaksu

Sztuka relaksu okładka
Pięknie wydana i ilustrowana książka. Już samo trzymanie jej w dłoniach i oglądanie zamieszczonych obrazów wywołuje pozytywne emocje.Nie jest to zwyczajowy poradnik jak radzić sobie ze stresem.
Image

Poznaj swój głos…twoje najważniejsze narządzie pracy

poznaj swój głosJest to moja ulubiona książka o głosie. Zainspirowała mnie do samodzielnej pracy. Najpierw warsztat w oparciu o tę książkę, następnie sama książka całkowicie zmieniły moje myślenie o własnym głosie. Przeczytałam ją jednym tchem i to nie raz; zapewne jeszcze wielokrotnie do niej powrócę. Za każdym razem odkrywam w niej coś nowego dla siebie. Naprawdę warto przeczytać. Image