Indywiduwalne, Biznes, instytucje kultury, szkoły

Szkolenia, warsztaty z emisji głosu

Szkolenie EMISJA GŁOSU DLA PRACUJĄCYCH GŁOSEM - dla firm, szkół i instytucji kultury

Praca głosem jest wyczerpująca, męcząca, bywa bolesna, zwłaszcza, gdy nie wiemy, jak mówić bez obciążania krtani. Jeśli dodatkowo mówimy głosem, z którym czujemy się źle, który do nas nie pasuje, a jego jakość utrudnia przekazywanie treści, możemy doświadczać chrypy, utraty głosu, walczyć o to, by słuchacze nas usłyszeli i zrozumieli.

Głos jest podstawowym narzędziem pracy w wielu zawodach, a jednak jednym z najczęściej zaniedbywanych jej elementów, co odbija się nie tylko na zdrowiu i kondycji krtani, ale również jakości komunikacji, wystąpień, prezentacji czy przekazywania wiedzy.

Szkolenie “Emisja głosu dla pracujących głosem” jest przeznaczone dla osób, które intensywnie wykorzystują  głos w pracy zawodowej, doświadczają głosowych problemów, mają wrażenie cichego, słabego głosu, mówią z wysiłkiem, odczuwają tremę przed publicznym występowaniem. Także dla osób narażonych na wystąpienie chorób narządu głosowego wynikających z nadwyrężenia krtani.

Z tego kompleksowego szkolenia korzystają m.in. nauczyciele, trenerzy, wykładowcy, lektorzy, instruktorzy, biznesmeni, menadżerowie, pracownicy call center, pracownicy BOK, prawnicy, przewodnicy, dziennikarze, animatorzy kulturalni, konferansjerzy, sprzedawcy, aktorzy, piosenkarze

Szkolenie odbywa się w miejscu wskazanym przez firmę, szkołę, instytucję.

WARSZTATY DLA FIRM, SZKÓŁ, INSTYTUCJI

WARSZTATY EMISJI GŁOSU
"Bądź sobą i mów bez wysiłku i zmęczenia" w Toruniu

Zapraszam Cię do wspólnej pracy nad Twoim głosem. Odkryjesz, że Ty również potrafisz mówić swobodnie, lekko, bez bólu i zmęczenia głosu. Nie tylko nauczysz się prawidłowej emisji, ale przede wszystkim usuniesz przeszkody, które utrudniają mówienie. Pomogę Ci wrócić do tej umiejętności poprzez ćwiczenia i uświadomienie Ci źródeł problemu.

Zamiast bólu odczujesz w głosie lekkość, zamiast zmęczenia – radość, że możesz więcej, zamiast choroby czy niedyspozycji zyskasz świetną kondycję krtani, zamiast słabego, cichego głosu – doświadczysz jego siły.

Ale to nie wszystko. Pomogę Ci odkryć Twoje najlepsze, naturalne, zgodne z budową i fizjologią głosu brzmienie. Takie, z którym poczujesz się dobrze i pewnie. Autentyczny głos doda Ci siły, będzie wspaniale wyrażał Ciebie, poczujesz, że w końcu brzmisz jak Ty.

To warsztat również dla WOKALISTÓW, którzy dobrze śpiewają, ale mówienie powoduje ból, zmęczenie krtani, przyczynia się do problemów z głosem. Również dla tych śpiewających osób, które odczuwają napięcie w obszarze krtani, mają wrażenie zablokowanego głosu, mówienia/śpiewania nieswoim głosem.

WARSZTATY W TORUNIU

Dlaczego warto?

Opinie o naszych warsztatach, szkoleniach z emisji głosu

Nauczyłam się, że w emisji głosu nie ważny jest tylko głos/gardło/krtań, ale CAŁE ciało! Artykulacja! Postawa! Rewelacja! Dowiedziałam się, co zmienić, by mówić swobodniej - a tego oczekiwałam. Mam nadzieję na powtórki 🙂
Justyna Owczarska
nauczyciel j. angielskiego
Szkolenie merytorycznie dobrze przygotowane, dobrze osadzone w czasie, przygotowane materiały, poczęstunek itp. Fajne zajęcia, dużo treści, ćwiczenia z głosem fajne, świeże, dobre przykłady.
Anna
muzyk, psycholog
O to mi właśnie chodziło – dostać narzędzia, ale też działające przykłady na ich przydatność. Było super!
Michał Z.
wokalista
Po raz pierwszy byłam na tak profesjonalnie prowadzonym szkoleniu. Teoria do domu, głównie praca nad techniką. Wiele wyniosłam. Myślałam, że jest długie czasowo, ale teraz rozumiem, jak można to wszystko (wiedzę) wykorzystać i ćwiczyć.
Aneta
wychowawca świetlicy
Bardzo wysoko oceniam szkolenie. Osoba prowadząca posiada szeroką wiedzę dot. omawianych zagadnień i potrafi tę wiedzę przekazać w sposób, który łatwo dociera do uczestnika. Przewaga ćwiczeń praktycznych nad teorią pozwala na lepsze przyswojenie informacji i trenowanie nowych umiejętności. Duże znaczenie ma niewielka liczba osób w grupie, co pozwala na indywidualne podejście prowadzącej do każdego uczestnika. Plus bardzo przytulne pomieszczenia, sprzyjające budowaniu miłej atmosfery. Znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje wątpliwości, jakie miałam przed szkoleniem.
Anna J.
nauczyciel
Nie spodziewałam się, że praca z głosem może być tak złożona, a jednocześnie otwierająca. Bardzo miło było patrzeć, jak uczestnicy przekraczają swoje granice, odkrywają głos, siebie. Niezwykle życzliwa prowadząca.
Weronika G.
Z wielką radością potwierdzam, że uczestniczyłem w kursie z zakresu emisji głosu. Cieszy mnie ogromnie zakres i sposób podejścia trenerki do tematu. Cenna jest nie tylko możliwość zrozumienia i zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie emisji, ale także możliwość nabycia umiejętności radzenia sobie ze stresem i relaksacji. Co dla mnie najważniejsze: szkolenie pozwoliło mi na uświadomienie sobie jakie błędy popełniam i co powinienem poprawić. Wystarczy tylko ćwiczyć ;).
Krzysztof
menager HR
Nauczyłam się, jak mówić, by nie 'zużywać' głosu, jak prawidłowo oddychać w trakcie mówienia i jak w naturalny sposób wspomagać siłę głosu. Nauczyłam się jakie można stosować ćwiczenia rozluźniające oraz poznałam ćwiczenia kształtujące właściwą artykulację. Te umiejętności przydadzą się w mojej pracy, gdyż głos jej w niej podstawowym narzędziem. Dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy i wiem, że pracując nad sobą i swoim ciałem mogę sprawić, że mój głos będzie mocny, a aparat głosowy zdrowy. Prowadząca ma bardzo rozległą wiedzę i umiejętnie ją wykorzystuje. Ma doskonały kontaktach z uczestnikami zajęć.
Alicja
lektorka

MAM

 • 18 lat doświadczenia trenerskiego i indywidualnej praktyki logopedycznej
 • za sobą prawie 25 lat pracy z głosem
 • sprawdzony sposób przekazywania wiedzy i opanowywania nowych umiejętności


NIE PRZESTAJĘ SIĘ UCZYĆ O GŁOSIE

 • ciągle aktualizuję i rozszerzam moją wiedzę o głosie
 • regularnie biorę udział w szkoleniach, które doskonalą mój warsztat pracy, uczę się od polskich i zagranicznych mentorów, biorę udział w seminariach naukowych i warsztatach, które rozszerzają mój warsztat pracy i pozwalają najlepiej zaopiekować się głosem


PRACUJĘ

 • z pasją i zarażam nią innych
 • zgodnie z hasłem minimum wiedzy, maksimum ćwiczeń
 • holistyczne– pracując z głosem pracuję z całym człowiekiem, stwarzam optymalne warunki do wydobywania dźwięków
 • w małych grupach, by móc pracować z każdym głosem także indywidualnie
 • metodami i technikami, które zgodne są z aktualną wiedzą o głosie


POTRAFIĘ

 • uwolnić głos od napięć, bólu, wysiłku i zmęczenia
 • usuwać przeszkody, które blokują głos
 • nauczyć Cię najefektywniej wykorzystywać Twój głos
 • dobrać ćwiczenia, które skutecznie poprawią brzmienie głosu
 • inspirować do dalszej pracy nad rozwijaniem głosu
 • motywować do troski o głos


Zawodowo ćwiczę głosy… i kocham to! Do zobaczenia na szkoleniu.

Masz pytania

Jeśli masz pytania,  szukasz odpowiedniego warsztatu dla siebie – napisz do nas:

PRACUJ ZE MNĄ