...

Kto za tym stoi?

Nazywam się Sylwia Prusakiewicz-Kucharska. Stworzyłam easyvoice.pl w 2006 roku, by dzielić się pasją, jaką była i jest praca z ludzkim głosem. Tym, co najbardziej mnie interesuje od samego początku jest psychologia głosu, o której jeszcze dziesięć lat temu nie mówiło się prawie wcale.

Uważam, że głos i my to jedność. Fascynuje mnie wszystko to, co leży u podłoża wydobywanych przez nas dźwięków. Głos mówi o nas więcej niż sądzimy, zdradza to jak się czujemy, przekazuje to o czym nie mówić nie chcemy, czego sobie nie uświadamiamy. Wszystko to, co w naszej głowie, w naszym ciele, w umyśle czy w sercu ma wpływ na to, jak i jakie dźwięki wydobywamy.

Jestem przekonana, że sposób, w jaki mówimy jest wynikiem nie tylko nabywanych od najmłodszych lat nawyków, ale także wszechstronnych doświadczeń związanych z mówieniem, głosem i ciałem. Głos jest przedłużeniem naszej osoby – wyraża nas samych i nasze emocje. Dlatego też w swoich działaniach wykorzystuje techniki i metody, które skupiają się na człowieku, a nie tylko na jego strunach głosowych czy narządach artykulacyjnych.

Druga kwestia, która jest mi szczególnie bliska to dbanie o głos i zapobieganie problemom z krtanią. Wiem jak bardzo istotna jest to sprawa, a jednak tak często pomijana przez osoby pracujące głosem. Z przyjemnością zmieniam to podczas szkoleń i warsztatów, które prowadzę w całej Polsce oraz za pośrednictwem easyvoice.pl

Wykształcenie i doświadczenie

Jestem trenerem emisji głosu, logopedą i pedagogiem, mam za sobą również różne doświadczenia wokalne. Muzyka jest moim drugim oddechem, jednak w pracy zawodowej skupiam się na dźwiękach mowy. Uczę nie tylko emisji głosu, ale także prawidłowej wymowy. Pomagam w przezwyciężaniu tremy w sytuacji publicznych występów.

Od ukończenia studiów prowadziłam także indywidualne zajęcia logopedyczne z osobami dorosłymi, pracowałam nad głosem, wymową i dykcją między innymi z wokalistami, dziennikarzami, aktorami, tłumaczami, prawnikami, nauczycielami. Przez kilka lat prowadziłam również bloga o głosie oraz stworzyłam serwis dla nauczycieli.

Lubię uczyć, ogromnie uskrzydlają mnie zmiany, jakie obserwuję i słyszę u ludzi, z którymi pracuję. Wierzę, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że każdy głos może zabrzmieć lepiej.

Lubię tworzyć materiały, dzięki którym można rozwijać możliwości własnego głosu i poznawać, zmieniać siebie. W easyvoice.pl poza artykułami, tworzę także kursy i publikacje dostępne dla każdego.

Przez wiele lat myślałam, że muzyka i praca z głosem to moja jedyna pasja. Kiedy zostałam mamą okazało się, że jest jeszcze jedna kreatywna działalność, która daje mi ogromną radość – projektowanie i ręczne tworzenie dodatków do wnętrz. Uwielbiam też czytać i wędrować po górach.

Zapraszam do wspólnego odkrywania własnego głosu i samego siebie.

Kontakt

Zainteresowanych zakupem reklam i współpracą w zakresie kampanii partnerskich zapraszamy do kontaktu: 

ws. reklam i kampanii dedykowanych
Karol Kucharski, karol@easyvoice.pl 

ws. merytorycznych serwisów www i warsztatów oraz publikacji w mediach
Sylwia Prusakiewicz – Kucharska, sylwia@easyvoice.pl