Kategoria

Afirmacje dla głosu

Znajdziesz tu słowa, które pomogą Ci zmienić myślenie o swoim głosie.
Afirmacja to narzędzie, które pomaga nam zmienić rzeczywistość, podejmować działania. Stosuj je często, z wiarą i przekonaniem. Poczuj to, o czym mówią. Każda z wypowiedzianych na głos myśli to zasiane ziarenko, które wzrasta, gdy codziennie o nie dbamy.
Wybierz myśli, którym chcesz dać szansę na to, by rozrosły się w Twoim umyśle i kierowały Twoim życiem.

Zasługuję na piękne i zdrowe brzmienie mojego głosu

Być może uważasz, że nie zasługujesz, by Twój głos był zdrowy. Może wmówiono Ci, że jest słaby, zbyt delikatny, by spełniać Twoje marzenia. Może przez większość swojego życia uważasz, że silny, zdrowy i piękny głos nie jest dla Ciebie.

Śpiewam/mówię bez wysiłku

Niektórzy nie znają tego uczucia. Nie wiedzą jak to jest, gdy dźwięk po prostu płynie. A dzieje się tak, gdy nic i nikt nie blokuje nut, które mieszkają w naszych sercach. Gdy włącza się wewnętrzny krytyk, gdy w naszej głowie siedzi cenzor, który nie pozwala nam na autentyczność i szczerość, możemy odczuwać ból tworzenia dźwięków.

Mój głos zmienia się wraz ze mną, pozwalam sobie na zmiany.

Boimy się zmian, a są one nieodłącznym elementem życia i rozwoju. Nieznane przeraża. Pomaga zmiana nastawienia. Zamiast, albo mimo strachu – otworzenie się na to, co nowego może pojawić się w naszym życiu. Oczekiwanie i gotowość na coś nowego, ekscytującego pomagają nam przejść przez kolejne etapy rozwoju.

Mówię ciepłym, pełnym miłości głosem

Afirmacja dla tych, którzy chcieliby odkryć w swojej palecie trochę więcej ciepłych odcieni.
Wypowiadamy na głos w taki sposób, by warstwa dźwiękowa pokrywała się z wypowiadanymi słowami. Poszukajcie tych dźwięków. One są w każdym z nas. Być może gdzieś głęboko schowane, zakurzone.

Czuję się dobrze, gdy ludzie mnie słuchają

Niektórzy mają z tym spory problem. Gdy zabieramy głos, uwaga innych skupia się na nas i wypowiadanych słowach. Gdy śpiewamy, słuchacze podążają za naszymi dźwiękami, wsłuchują się w dźwięki, słowa, emocje. Znajdujemy się w centrum uwagi, a to może powodować lęk, poczucie bycia ocenianym. Te nieprzyjemne odczucia potrafią odebrać radość z tego, że możemy, potrafimy mówić, śpiewać czy dzielić się swoim wewnętrznym światem.

Lubię swój głos

Z biegiem lat coraz bardziej się z nim zaprzyjaźniam. Wiem, że mogę na nim polegać, dbam o niego, troszczę się o ten mój największy skarb. Nie zawsze podoba mi się jego brzmienie- szukam przyczyn i wyciągam wnioski. Uważniej go słucham i oswajam się z tym, jak słyszą go inni.

Wspieram się dobrymi myślami

Na wiele rzeczy w życiu nie mam wpływu – na przykład na pogodę czy to, co myślą inni. Po prostu się dzieją. Mogę zmienić tylko, co da się zmienić, czyli moje własne myśli, moje reakcje, moją postawę, nie tylko fizyczną, ale też wobec życia. Nawet w najtrudniejszych chwilach mam moc decydowania o tym, na czym skupię moją uwagę i czemu poświęcę energię.

Daję sobie czas na ciszę i regenerację

Ucieczka od ciszy to ucieczka od siebie, własnych myśli, lęków, obaw, emocji.
Bycie ciągle zajętym to nie tylko moda i styl życia, ale obawa przed tym, co pojawi się w życiu, gdy się zatrzymamy.

Dbam o dietę dla mojego głosu

Praca głosem bywa trudna, wyczerpująca, wymagająca. Pochłania ogrom energii fizycznej i umysłowej. I choć nie widzimy tego, choć spożywane przez nas napoje i pokarmy nie docierają bezpośrednio do krtani (chyba, że się właśnie krztusimy, gdy nagłośnia na czas nie zamknie do niej wejścia), to, co jemy i pijemy wpływa na jakość dźwiękową naszego głosu oraz swobodę emitowania dźwięków.

Oszczędzam mój głos, słucham innych

Jednym ze sposobów oszczędzania głosu jest słuchanie innych np. podczas rozmowy. Słuchanie z większą uwagą, może także w większym wymiarze czasowym niż do tej pory. Trudna to sztuka, ale pozwólmy sobie na słuchanie innych.

Dbam o swoje zdrowie ponieważ kocham siebie

Kochanie siebie sprawia, że jesteśmy zdrowsi, silniejsi. Nie jest to cudowna tabletka, czarodziejska różdżka. To ogrom energii, która napędza nas do tego, by dać sobie to, co najlepsze dla nas. Bez poczucia winy. Troska o swoje zdrowie staje się czymś naturalnym. Jest przedłużeniem, wyrazem tej miłości. Pozwala nam słuchać siebie, bo jesteśmy ważni dla siebie. Reagować na to, czego potrzebujemy, bo mamy do tego prawo. O wiele trudniej wyrządzać sobie świadomie krzywdę, gdy kochamy siebie. Dla kogoś kogo kochamy, chcemy jak najlepiej. Chcemy o niego dbać, sprawiać mu przyjemność, zapewniać o swojej miłości.

Relaksuje się i odpoczywam – afirmacja

Wprawdzie w okolicach weekendu czy innych dni wolnych myślenie o odpoczynku i relaksie pojawia się naturalnie i łatwiej poddajemy się przyjemności płynącej z nicnierobienia, to jednak warto wzmacniać w sobie to przekonanie, że każdego dnia zasługujemy na relaks i mamy do niego prawo.

Akceptuję moją wrażliwość

To nie takie łatwe żyć w świecie, odczuwać mocniej, słyszeć więcej, widzieć więcej, a jednocześnie czuć, jakby to nie był świat dla nas. Wrażliwość to cecha, którą staramy się wytępić, bo przeszkadza, utrudnia życie. Choć możemy mieć wrażenie, że nas ogranicza, to właśnie dzięki niej możemy tworzyć, rozwijać się i piękniej żyć. Pozwala nam patrzeć głębiej, widzieć to, czego nie dostrzegają inni i czerpać z tego ogromną siłę. Inspiruje nas, motywuje. Wrażliwość jest siłą. Potrzebna jest jej akceptacja, by móc ją wykorzystać.

Nowe afirmacje dla głosu

Słowa i myśli tworzą nasze życie w większym stopniu niż nam się wydaje.Ile razy spełniło się to, czego oczekiwałeś? Jak często rzucasz słowa i widzisz, że ich energia się materializuje? Gdy mówisz „Nie uda się” – z takim nastawieniem na pewno tak będzie. Gdy powiesz „Dasz radę” – czy nie dzieje się właśnie tak?

Afirmacje – do czego służą i jak z nimi pracować?

Wielu z nas tkwi w szponach przekonań, które pojawiały się i pojawiają w naszym życiu. Działają one na zasadzie płyty, która odtwarza się w sposób szczególny, gdy  podejmujemy się działań angażujących nasze “ja”. Świadomie lub nie funkcjonujemy zgodnie z obrazem, który stworzyli za nas inni lub zgodnie z tym, co sami o sobie wymalowaliśmy na białych kartkach papieru.