Teksty, które znajdziesz w portalu easyvoice.pl są autorstwa mojego lub zaproszonych autorów. To praca, którą kradniesz, gdy kopiujesz artykuły i ćwiczenia bez mojej wiedzy i zgody. Podpisując się pod moimi tekstami swoim nazwiskiem oraz przeklejając moje artykuły – popełniasz przestępstwo.

Stworzyłam ten portal w 2006 r, gdy jeszcze mało kto mówił i pisał o kwestiach, które tu podejmuję. To efekt moich poszukiwań informacji, które miały pomóc mi w opanowaniu emisji głosu, gdy zaczęłam naukę śpiewu. Są to lata, miesiące i godziny szukania, czytania, próbowania. Wyciągania wniosków i uczesnia się na błędach.

W ostatnich latach coraz częściej znajduję moje teksty i opracowania, nawet całe zdania na różnych stronach, blogach, oraz w książkach autorstwa różnych trenerów, wokalistów, a nawet naukowców, czy lekarzy, którzy podpisują moje słowa swoim nazwiskiem. Oprócz tego, że jest to przestępstwo, jest mi najzwyczajniej smutno. Większość materiałów udostępniam za darmo, by każdy mógł z nich skorzystać i pracować nad swoim głosem. Powstały na podstawie literatury, moich doświadczeń podczas pracy nad moim głosem, dzięki spotkaniom z tysiącami ludzi, z którymi miałam przyjemność pracować na zajęciach i warsztatach, mojemu samokształceniu u rozwoju.

Spis materiałów, z których korzystałam w opracowaniu treści znajdziesz w dziale “źródła” lub bezpośrednio w poszczególnych artykułach. 

Dlatego nie kradnij mojej pracy. Jeśli chcesz udostępnić jakiś tekst z easyvoice.pl na swojej stronie, w książce lub w innej publikacji – zapytaj mnie o zgodę. Jeśli chcesz zacytować ćwiczenia lub teksty u siebie – podaj źródło. To nic nie kosztuje. W ten sposób szanujesz moją pracę i mój czas.

Dziękuję

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

easyvoice.pl