Kategoria

Warto wiedzieć

O tym, co uważam za warte uwagi, wysłuchania, o tym, co może przydać się, gdy pracujemy (nad) głosem, o rozwijaniu talentów, budowaniu umiejętności.

Mówienie i pewność siebie

Wielu osobom jej brakuje, gdy pojawia się konieczność publicznego występu. Kilka ciekawych myśli i refleksji na ten temat prezentuje Caroline Goyder

Niezwykłe możliwości głosu

Ludzki głos – wspaniały instrument. Zachwycające dźwięki siedzą w nas. Świat dźwiękowych możliwości wydaje się być nieskończony. Nie znamy ich, dopóki nie pozwolimy im wyjść.

Pełna moc możliwości – Jacek Walkiewicz

Czasem dwa słowa albo jedno zdanie wystarczą, by rozpalić iskrę, zmotywować czy pomóc w powrocie na właściwy tor. Krótka lekcja, z której można dowiedzieć się, że „spełnione marzenia nie mają ceny” i „zwycięzcy nigdy nie rezygnują”.

Siła introwersji

Dobra wiadomość dla introwertyków. Wszystko z Wami w porządku, świat Was potrzebuje. To Wam wiele świat zawdzięcza. O wielkiej sile i zaletach bycia introwertykiem mówi autorka książki “Ciszej proszę… Siła introwersji w świecie, który nie przestaje gadać”

Śmiech – kilka ciekawych faktów

Czy wiesz, że prawdziwy śmiech jest dłuższy i wykorzystuje wyższe dźwięki, takie, których nie wydobywamy nawet podczas śpiewania? Różni się od tego, który jest wymuszony np. przez sytuację, w której się znajdujemy. Nie wiemy o nim zbyt dużo, a może warto?