Śmiech – kilka ciekawych faktów

Czy wiesz, że prawdziwy śmiech jest dłuższy i wykorzystuje wyższe dźwięki, takie, których nie wydobywamy nawet podczas śpiewania? Różni się od tego, który jest wymuszony np. przez sytuację, w której się znajdujemy. Nie wiemy o nim zbyt dużo, a może warto?

Bo śmiech to ciekawe zjawisko dźwiękowe, bywa zaraźliwe. Ma wpływ na nasze samopoczucie, a także relacje społeczne. Jest też znaczącym środkiem ekspresji, obecnym w naszych kontaktach z innymi ludźmi. Choć śmieją się także zwierzęta. Dlaczego się śmiejemy i dlaczego o wiele częściej śmiejemy się w towarzystwie niż w samotności? 

O tym, jak śmiech jest częścią społecznej interakcji, o śmiechu wymuszonym i autentycznym, o akustycznych różnicach w śmiechu, oraz kilka innych ciekawych faktów opowiada Sophie Scott.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia