Ćwiczenie relaksacyjne “Lew”

Ćwiczenie relaksacyjne, doskonałe dla osób borykających się z napięciami w okolicy żuchwy, twarzy, szyi i ramion.

Usiądź wygodnie, plecy wyprostowane. Uspokój oddech, skupiając swoją uwagę na czymś miłym, uśmiechnij się do siebie. Wykonaj świadomie 5 głębszych wdechów i wydechów przez nos.Następnie przejdź do zasadniczej części ćwiczenia.

Wykonaj wdech przez otwarte usta równocześnie unosząc ręce na wysokość barków szeroko rozciągnij palce dłoni („rozczapierzone” palce dłoni) i otwierając wyraźnie usta wyciągnij język daleko na brodę. Utrzymaj taką pozycję licząc do 5, a następnie wypuszczając powietrze stopniowo powróć do pozycji wyjściowej – schowaj język, zamknij usta, opuść ręce i rozluźnij palce dłoni. Zamknij oczy i poczuj rozluźnienie w ciele. Powtórz 2 – 5 razy.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia