Rozwijanie umiejętności harmonizowania głosu

Naucz się dopasowywać do rozmówcy, by poprawić jakość komunikacji i zyskać lepszy kontakt z rozmówcą.

Ćwiczenie wg S. Andreasa i Ch. Faulknera

Wybierz jakąś sytuację, taką, w której czujesz się swobodnie, w której nie masz nic do stracenia. Druga osoba nie powinna znać Twoich zamiarów.
Rozmawiając, zwróć uwagę na tempo i ton głosu drugiej osoby. Spróbuj delikatnie dopasować swój głos, swoje tempo mowy do tempa mowy i brzmienia głosu rozmówcy. Zwróć uwagę na jakość komunikacji. Czy łatwiej czy trudniej porozumiewasz się z rozmówcą?
Po kilku minutach, jeśli udało Ci się dopasować, zmień brzmienie głosu, tempo mowy – niech różnią się one od tonu głosu i tempa mowy rozmówcy. Zauważ, czy i jak zmieniła się komunikacja. Czy jest łatwiej czy trudniej?
Ponownie dopasuj się do rozmówcy. Powinieneś odzyskać dobry kontakt, wymiana informacji powinna się poprawić.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia