Oczyszczanie ciała

Ćwiczenie, wg mnie bardzo cenne, dla każdego, kto pracuje głosem lub śpiewa. Choć nie ma w nim żadnego elementu wokalnego działania, to pozwala na dostrzeżenie i wyeliminowanie tego wszystkiego, co może powodować napięcia w ciele, a tym samym wpływać na nasz głos. Ćwiczenie to poprawia także jakość naszego życia, czyni nas bardziej świadomymi siebie.

Ćwiczenie autorstwa Joy Manne
Joy Manne proponuje, by poniższe ćwiczenie wykonywać pod koniec dnia. Najlepiej wtedy, gdy leżymy już w łóżku, zanim zaśniemy.

Poczuj swoje ciało fizyczne. Jak je odbierasz? Czy jesteś szczególnie świadomy konkretnych jego części? Czy mają one związek z wydarzeniami minionego dnia?
Poczuj swoje ciało emocjonalne. Czy pojawiają się uczucia, które ci przeszkadzają? Czy mają one związek z wydarzeniami tego dnia? Postaraj się uświadomić sobie, czego masz się nich nauczyć, żeby te emocje cię opuściły.
Poczuj swoje ciało mentalne. Czy przychodzą ci do głowy myśli, które mają związek z wydarzeniami minionego dnia? Przemyśl to i pozwól im odejść.
Dobranoc! Słodkich snów.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia