Co Cię łapie za gardło?

Ćwiczenie polecam przede wszystkim osobom, które mają przewlekłe lub powracające problemy z gardłem i krtanią (bóle, stany zapalne), tym, którzy odczuwają trudności w wyrażaniu emocji, mają wrażenie zablokowanej krtani, zablokowanego, stłumionego głosu.

Przez kolejny tydzień weź pod lupę swoją krtań. Tak często, jak się da. Obserwuj, jak reaguje ona na różne wydarzenia w Twoim życiu. Zauważ, czy czujesz w niej luz, swobodę, wolność czy może pod wpływem różnych zdarzeń, emocji pojawia się zacisk, ból, drapanie, ból gardła? Oddychasz lekko, głęboko, a może płytko, gwałtownie łapiesz powietrze? Wiele wydarzeń, doświadczeń, osób „chwyta” nas za gardło. Zaobserwuj, jak to wpływa na odczucia w tym szczególnym miejscu w naszym ciele. Obserwuj co się dzieje i pozwól temu przeminąć, odpuść lub spróbuj wejść z tym, co się dzieje, w dialog. Nawiąż kontakt, rozmawiaj. Pozwól temu zaistnieć, nazwij to i pozwól temu przeminąć. Odpuść i ciesz się odczuciem wolnej krtani.

Powodzenia!

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia