7 tydzień wakacyjnego luzu – ćwiczymy relaksację

Ten tydzień to czas nieco intensywniejszych ćwiczeń, dzięki którym opanujesz bardzo cenną umiejętność – odprężania ciała, która po regularnych ćwiczeniach stanie się Twoim nawykiem. Oznacza to, że jeśli wykonasz odpowiednią liczbę powtórzeń, Twoje ciało samo odpowie odprężeniem napiętych mięśni już na samą chęć czy myśl o tym. Brzmi jak czary, ale to czysta fizjologia.

Najpierw musisz przekonać się, jakie odczucia i wrażenia pojawiają się w ciele, gdy jesteś odprężony, a jakie sygnały otrzymujesz od ciała w stanie napięcia. I ćwiczyć regularnie, by nawyk mógł powstać.

„Nauczenie się odczuwania, zauważania wrażeń napięcia własnych mięśni

stanowi podstawę uczenia się relaksacji”

E. Jacobson

Trening Jacobsona, do którego zachęcamy w tym tygodniu, jest narzędziem, które możesz wykorzystać jako element przygotowania ciała i głosu do wysiłku lub by pozbyć się napięć po całym dniu pracy. Ćwicząc relaksację zdobywasz cenną umiejętność reagowania na sygnały napięcia, przez co nie dopuszczasz do kumulowania się skutków stresu w ciele i chronisz swoją krtań przed nadmiernym wysiłkiem. Jeśli często odczuwasz zmęczenie głosu, masz wrażenie, że mówisz bądź śpiewasz z ogromnym wysiłkiem, wydobywaniu dźwięków towarzyszy napięcie, ból gardła czy krtani – ćwicz relaksację.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia