Zacznij teraz

Po co czekać na jutro, skoro zacząć ćwiczyć możesz dziś, teraz. Nawet jeśli masz gorszy dzień, dołuje Cię brzydka pogoda, albo plan dnia masz wypełniony po brzegi. Zacznij. Spokojnie, nie musisz wykonać godzinnego treningu. Tylko kilka minut dziennie wystarczy, by zmienić Twój głos i zadbać o jego zdrowie.

Problem z odkładaniem treningu na później często polega na tym, że czekamy na idealny czas – mniej stresu, lepsze warunki, samopoczucie, zakończenie ważnego projektu, więcej czasu dla siebie i całe mnóstwo innych czynników, które muszą zaistnieć, byśmy mogli w końcu ćwiczyć głos.

Pomyśl jednak, że ten najlepszy dzień jest właśnie dziś. Tu i teraz. Taka zmiana perspektywy pomaga nam podjąć jakiekolwiek działanie. A to już więcej niż jego brak.
Skąd możesz wiedzieć, że jutro albo „kiedyś” ten wymarzony czas na ćwiczenia się pojawi?

Możesz zacząć teraz:

  • od zrezygnowania z jednej rzeczy, która marnuje Twój czas, a nie jest tego warta (np. przeznacz kwadrans na ćwiczenia zamiast na oglądnie serialu, udzielanie się w Internecie, granie w gry komputerowe),
  • od jednego łatwego ćwiczenia ( zajrzyj np. tu → ),
  • od zaplanowania czasu na trening głosu w tym dniu, w kolejnych dnia, w tygodniach; zastanów się w jakiej porze dnia masz najwięcej siły, energii, chęci,
  • od wykorzystania pierwszej, niezaplanowanej, naturalnie pojawiającej się wolnej chwili np. podczas przygotowania kolacji na wykonanie np. mruczanki czy śpiewanie, rozruszanie języka, rozruszanie mięśni twarzy, mówienie na głos itp.;
  • od przygotowania ćwiczeń, które będziesz wykonywać,
  • od zaintstalowania naszych aplikacji ROZGRZEWAKA GŁOSU i TRENING GŁOSU
  • od nastawienia alarmu, który przypomni Ci o rozpoczynającym się treningu,
  • od wyjścia na spacer, by rozruszać ciało, odprężyć umysł, odetchnąć głęboko.

Idealny czas nie nadejdzie nigdy. “Kiedyś” to dzień tygodnia, którego nie ma, więc nie marnuj swojego czasu. Powiedzenie „zrób dziś to, co możesz zrobić jutro” – sprawdza się tu doskonale. I codziennie zaczynaj tu i teraz. Od nowa, od tego jednego najprostszego działania.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia