Wyobraź sobie najlepsze brzmienie Twojego głosu

Planujesz kolejny rok, wyznaczasz sobie cele do osiągnięcia? Stawiasz sobie także nowe, głosowe wyzwania albo chcesz w końcu zrobić to, czego nie udało się dokonać wcześniej? Oczami wyobraźni widzisz, jak osiągasz zapisane przed chwilą cele. Może nawet czujesz to całym sobą. To cudownie napędzające nas uczucie niestety szybko wygasa, gdy nie podtrzymujemy płonącego w nas ognia.

Wiem, jak to jest, gdy ogień powoli wygasa. Dlatego chcę Ci zaproponować sposób na to, by Twoje kolejne cele, plany i marzenia w odniesieniu do głosu pod koniec tego roku nie były tylko zapisaną kartką papieru. Wzmocnij swoje plany, postanowienia noworoczne mentalnymi obrazami. Wykorzystaj potęgę wyobraźni, która nie tylko rozbudza w nas wielkie pragnienia, ale także potrafi potrzymać ten motywujący ogień.

Ten mentalny obraz to Twoje wyobrażenie własnego głosu, jego najlepszego brzmienia.

Najpierw stwórz w wyobraźni wyraźny – nasycony barwami, dźwiękiem, emocjami, odczuciami – obraz swojego głosu. Takiego, który najlepiej wyraża Ciebie i to, co czujesz, który pokazuje Twoją siłę, autentyczność i wszystko, czego pragniesz w swoim głosie. Zobacz siebie w chwilach, gdy mówisz/śpiewasz tym właśnie głosem. Jak to jest? Co słyszysz? Co czujesz? Jakie emocje temu towarzyszą?

Zobacz i poczuj też, jak to jest, gdy pracujesz nad swoim głosem i robisz wszystko, by mógł się pojawić. Pozwól sobie poczuć emocje, które to wyobrażenie wywołuje. Zatop się w nim.

Usłysz każdy dźwięk, poczuj każdą emocję. Ciesz się swoim głosem, tym mentalnym obrazem. Traktuj ten obraz jak wspomnienie, do którego powracasz. Nie tylko zobacz siebie z takim głosem, ale doznaj tego uczucia, kiedy mówisz/śpiewasz, usłysz go wyraźnie, dostrzeż nawet subtelne wrażenia. Nie patrz na siebie jak obserwator, ale poczuj się bohaterem tego wyobrażania, doświadczaj tego, co dzieje się, gdy osiągasz swój cel.

Następnie opisz ten obraz – zapisz albo nagraj jego opis.

Codziennie lub tak często jak się da na kilka – kilkanaście minut, wracaj do tego obrazu. Oglądaj go, odkrywaj w nim jeszcze więcej szczegółów, emocji, odczuć, barw i dźwięków. Usłysz jeszcze więcej, poczuj jeszcze więcej. Pozwól sobie poczuć emocje, które towarzyszą najlepszemu brzmieniu Twojego głosu.

Niech wizja najlepszego brzmienia Twojego głosu będzie jak najbardziej realna, odczuwalna, intymna. Niech staje się coraz mocniejsza, coraz bardziej wyraźna, a efekty tej umysłowej pracy pojawią się w Twoim głosie.

„Przyjęcie zwycięskiego sposobu myślenia ułatwi osiągnięcie najlepszych możliwych wyników w wybranej dziedzinie i odniesienie sukcesu wtedy, gdy będziesz chciał tego najbardziej. Masz ukryty potencjał, który możesz wykorzystać, aby uwolnić swojego wewnętrznego mistrza.”
Jim Afremow

TRENING MENTALALNY

Trening mentalny to potężne narzędzie wykorzystywane przez najlepszych sportowców, ale nie tylko. Często nieświadomie trenujemy w ten sposób, gdy bardzo czegoś pragniemy, silnie do czegoś dążymy,  myślimy o naszych planach, marzeniach i w wyobraźni widzimy to, jak je osiągamy oraz dokładnie czujemy, jak to jest.

Takie obrazowanie mentalne, wizualizacja naszych pragnień, myśli, dążeń to doświadczanie tu i teraz tego, do czego zmierzamy.

Pomaga nam wytrwać w dążeniach do celu i pokonywać przeszkody, które się pojawiają. Podtrzymuje motywację, inspiruje w trudniejszych momentach. Zachęca nas do pracy, budzi wiarę w nasz potencjał.

“Nikt nie staje się mistrzem dzięki treningowi. Mistrza kształtuje to, co tkwi głęboko w jego umyśle – pragnienie, marzenie, wizja”.
MUHAMMAD ALI

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia