Twój czas na ćwiczenia

To, co początkowo jest trudne, stanie się łatwe, gdy każdego dnia wykonasz ten jeden krok i zaczniesz. Czas na ćwiczenia znajdzie się, jeśli tylko wyrazisz chęć pracy i rozwoju oraz umieścisz je wysoko na liście swoich zadań. Pomoże Ci w tym również ustalenie czasu, jaki możesz danego dnia przeznaczyć na ćwiczenia.

Nawet jeśli to tylko 5 minut, warto wpisać ten czas do swojego planera czy kalendarza, który czeka na Ciebie tu →
Codziennie rano wpisz, o której godzinie będziesz ćwiczyć. Jeśli planujesz swój dzień wcześniej – zrób to wtedy. Jest bardziej prawdopodobne, że wykonasz trening – nawet wtedy, gdy nie będzie Ci się chciało. Twój umysł pracuje nad tym, by dążyć do wykonania tego, co zapisane.

Z każdym kolejnym dniem będzie łatwiej, ponieważ powtarzanie czynności prowadzi do wytworzenia się nawyku. Uczymy się i przyzwyczajamy się do nowych rytuałów, które stają się w sposób naturalny częścią naszej codzienności.

Dobrze jest mieć stałą godzinę albo ustaloną wcześniej. Pamiętaj, że ćwiczyć głos można także wielokrotnie w ciągu dnia. Zawsze do tego zachęcam, by łatwe ćwiczenia wykonywać podczas codziennych czynności (np. gotowania, sprzątania, porannej toalety) albo czekając na zagotowanie się wody, zaparzenie kawy czy gdy stoimy w korku.

Możesz wykorzystać również arkusz obserwacji postępów

A także codziennie pracować z afirmacją wzmacniającą pracę nad nowym nawykiem:

oraz wykorzystać tapetę „przypominajkę” -> , która będzie sygnałem, by pamiętać o ćwiczeniach.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia