Nawyk 6 – czerwiec – trenuję głos

Czerwiec to miesiąc, w którym uczymy się systematycznej pracy nad głosem – tego, by do swojej codzienności włączyć krótki trening głosu. Chcę Cię przekonać, że warto wykonać tylko plan minimum. Nawet jeśli będzie to jedno ćwiczenie – ono ma wartość i znaczenie. O wiele lepiej ćwiczyć wytrwale, krótko, często i regularnie niż trenować raz w tygodniu przez godzinę czy dwie.

Zacznij właśnie teraz, kiedy czytasz te słowa, od najprostszego ćwiczenia, jakie przychodzi Ci do głowy (jeśli nie masz pomysłu, zajrzyj do naszego działu z ćwiczeniami → albo uśmiechnij się do siebie najpiękniej jak potrafisz. Tylko tyle. Nie wolno zrobić Ci nic więcej :). I zapamiętaj dziś, że „ każde wielkie osiągnięcie jest wynikiem tego, co je poprzedzało. Jeżeli prześledzimy losy takiego osiągnięcia, to okaże się, że na samym początku był ten pierwszy krok” (S. Guise).

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia