Trening relaksacyjny Schultza

Poznaj jeden ze sposobów na relaks, który pomoże Ci pozbyć się napięć blokujących głos.

Nagraj tekst ćwiczenia wcześniej. Odtwarzaj i ćwicz co najmniej raz dziennie przez najbliższe dni. Być może stan relaksu na tyle Ci się spodoba, że będziesz z chęcią kontynuować ćwiczenia. Zobaczysz, że poczujesz się lepiej.

Przyjmij wygodną pozycję. Zamknij oczy i wykonaj trzy głębokie oddechy… za chwilę zaczynamy relaksację… Powtarzaj usłyszane słowa w myślach lub na głos.

Leżę wygodnie .. oddycham spokojnie… i rozluźniam wszystkie mięśnie… stopniowo całe ciało staje się przyjemnie ciężkie… zauważam to… odczuwam ręce… odczuwam moją prawą rękę… prawa ręka staje się ciężka… prawa ręka staje się ciężka… prawa ręka staje się coraz cięższa .. prawa ręka staje się bardzo ciężka… odczuwam lewą rękę… lewa ręka staje się ciężka… lewa ręka staje się ciężka… lewa ręka staje się coraz cięższa… lewa ręka staje się bardzo ciężka… oddycham spokojnie… odczuwam nogi… odczuwam moją prawą nogę… prawa noga staje się ciężka… prawa noga staje się ciężka… prawa noga staje się cięższa… prawa noga staje się bardzo ciężka… odczuwam lewą nogę… lewa noga staje się ciężka… lewa noga staje się ciężka… lewa noga staje się coraz cięższa… lewa noga staje się bardzo ciężka… oddycham spokojnie i bez wysiłku…czuję serce, które pracuje równomiernie… rozluźniam mięśnie szyi i twarzy… głowa staje się ciężka…cała głowa staje się coraz cięższa… cała głowa staje się bardzo ciężka… rozluźniam plecy i cały tułów… staje się ciężki… całe ciało staje się przyjemnie ciężkie… oddycham spokojnie i bez wysiłku… czuję serce, które pracuje równomiernie… odczuwam spokój… odczuwam rozluźnienie… ponownie kieruje moją uwagę na ręce… odczuwam przepływające w nich ciepło… czuję ciepło w prawej ręce… prawa ręka jest ciepła… prawa ręka jest coraz cieplejsza… prawa ręka jest bardzo ciepła… czuję ciepło w lewej ręce… lewa ręka jest ciepła… lewa ręka jest coraz cieplejsza… lewa ręka jest bardzo ciepła… oddycham spokojnie i bez wysiłku… odczuwam rytm serca… serce pracuje równomiernie… nogi… odczuwam przepływające w nich ciepło… czuję ciepło w prawej nodze… prawa noga jest ciepła… prawa noga jest coraz cieplejsza… prawa noga jest bardzo ciepła… czuję ciepło w lewej nodze… lewa noga jest ciepła… lewa noga jest coraz cieplejsza… lewa noga jest bardzo ciepła… fala ciepła ogarnia cały tułów… odczuwam brzuch… jest on rozluźniony i ciepły… brzuch jest coraz cieplejszy… brzuch jest bardzo ciepły i pełen energii… oddycham spokojnie i bez wysiłku… odczuwam rytm serca… serce bije spokojnie… serce bije spokojnie i równomiernie… całe ciało jest rozluźnione … całe ciało jest ciężkie i ciepłe… tylko czoło jest przyjemnie chłodne…odczuwam czoło, które jest przyjemnie chłodne… czuję spokój… czuję wewnętrzny spokój… odczuwam go…. chciałbym, aby pozostał we mnie jak najdłużej po zakończeniu relaksacji…

Stopniowo kończymy relaksację… ciężar i bezwład ciała powoli ustępuje… ciężar powoli oddala się… powraca energia i rześkość… odczuwasz lekkość i odprężenie… wracasz do swoich zajęć… otwierasz oczy… rozglądasz się i wolno wracasz do pozycji siedzącej.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia