Skacz i krzycz

Usuń wewnętrzne hamulce, pozwól sobie na swobodny, radosny krzyk, a Twoje ciało inaczej wydobędzie dźwięk - sprawdź to na własnym głosie.

Ćwiczenie autorstwa Judy Apps

Znajdź miejsce, gdzie nikt nie będzie CI przeszkadzał i będziesz czuć się komfortowo i swobodnie. Stań, odpręż się i gdy poczujesz w ciele stan relaksu – zacznij zabawę.

Podskocz jak najwyżej potrafisz, a gdy Twoje stopy dotykają podłogi krzyknij radośnie „Ha!” – jak najgłośniej potrafisz, bez skrępowania, na luzie. Powtórz kilka razy. Staraj się o jak największą swobodę, zrób dużo hałasu 🙂 Zgraj moment krzyku z uderzeniem stóp o podłogę. Zaobserwuj swój głos, zauważ co się zmieniło, posłuchaj jego brzmienia. Jaki jest ten głos?

To ćwiczenie, które pokazuje, jak fizyczny luz i psychiczna swoboda pomagają nam aktywować mięśnie tworzące silny głos. Zauważ, że usuwając wewnętrzne hamulce, pozwalając sobie na swobodny, radosny krzyk Twoje ciało inaczej wydobywa dźwięk. Jest on naturalnie silny i donośny.
Czego uczy Cię to ćwiczenie, jakie wskazówki do samodzielnej pracy możesz z niego wynieść?

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia