Poczuj swoją wartość

Poczucie własnej wartości to podstawa naszego życia. By dobrze żyć, rozwijać się, dobrze komunikować się ze światem, być radosnym człowiekiem, radzić sobie z problemami i podejmować kolejne wyzwania potrzebujemy odczuć, że niezależnie od zewnętrznych okoliczności, ocen innych ludzi jesteśmy kimś ważnym, kim wartym uwagi swojej i innych, kimś, kto ma takie sama prawa, jak inni.

Według Nathaniela Brandena („6 filarów poczucia własnej wartości”) nasza samoocena opiera się na sześciu filarach. Są to: świadomość, akceptacja, odpowiedzialność, asertywność, celowość, prawość (uczciwość). Aby wzmocnić swoją samoocenę, poczucie własnej wartości

Żyj świadomie, używaj swojego umysłu, nie daj się rutynie, pozbądź się automatycznego wykonywania czynności, realizowania zadań, ćwiczenia, pracy. Daj sobie czas na refleksje. Przypatruj się sobie. Bądź obecny w danej chwili, dostrzegaj to, co dzieje się w Twoim otoczeniu. Bądź świadomy swoich odczuć, myśli. Obserwuj swoje reakcje. Bądź bardziej świadomy swojego ciała, jego odczuć. Wsłuchaj się w jego sygnały, nawiąż z nim lepszy kontakt.

Zaakceptuj siebie. Polub siebie i przyjmij siebie takiego jakim jesteś, a jeśli czujesz potrzebę zmiany – zmieniaj się, rozwijaj. Akceptuj swój wygląd, zachowania, działania, myśli, odczucia. Ciesz się z dobrych słów, które inni kierują pod Twoim adresem. Doceniaj komplementy, przestań im automatycznie zaprzeczać.. Ciesz się, gdy ludzie Cię zauważają, akceptują, ale nie dąż do tego za wszelką cenę – akceptacji szukaj zawsze wewnątrz siebie, nie na zewnątrz, u innych. Pamiętaj – od akceptacji zaczyna się rozwój i doskonalenie.

Bierz odpowiedzialność za swoje czyny i myśli. Wszystko, co robisz, zależy tylko od Ciebie i tylko Ty za to odpowiadasz.

Bądź asertywny. Mów o swoich odczuciach, potrzebach. Broń swojego systemu wartości. Walcz o swoje prawo do wyrażania własnego zdania, godnego traktowania, odmawiaj, kiedy nie masz ochoty czegoś robić lub nie czujesz się na siłach.

Miej w życiu cel. Nie jeden, ale wiele, na różnych etapach swojego życia. Realizuj je odważnie, krok po kroku, a Twoje poczucie własnej wartości wzrośnie. Nagradzaj siebie – należy Ci się, jeśli uda Ci się osiągnąć to, do czego dążyłeś.

Żyj zgodnie ze swoimi zasadami, wartościami i przekonaniami. Bądź wierny sobie, bądź po prostu uczciwym człowiekiem.

Pamiętaj, że zasługujesz na wiele – zasługujesz na szczęście, miłość, powodzenie, sukces i wszystko to, co dla Ciebie najlepsze.

Daj sobie prawo do szczęścia. Uznaj, że możesz być szczęśliwym człowiekiem. Zdecyduj o tym. Zauważaj to wszystko, co czyni Cię szczęśliwszym. Na tym koncentruj swoją uwagę.

Odczuj, że potrafisz…Pomyśl – ile rzeczy już potrafisz, ile jeszcze możesz zrobić? Co do tej pory udało Ci się osiągnąć? Przypomnij sobie, jak wiele razy udało Ci się odnieść sukces. Przypomnij sobie każde, nawet najmniejsze zwycięstwo, każdy mały krok ku spełnianiu swoich marzeń.

Poczuj, że jesteś naprawdę wspaniałym człowiekiem. Jedynym i wyjątkowym. Twoja wyjątkowość to także Twój głos. Zacznij dobrze traktować siebie, a zobaczysz, że tak traktować będą Cię inni. Bądź odważny w byciu sobą.

Powodzenia.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia