Odpoczywamy, czyli czwarty tydzień wakacyjnego luzu

W tym tygodniu, w naszej akcji wakacyjnego luzu odpoczywamy. Ile się da, kiedy się da. Ładujemy wewnętrzne akumulatory. Odpoczywając, nie robiąc nic i śpiąc tyle, ile potrzebuje ciało. Zachęcamy także do tego, by przyjrzeć się dniom i pozbyć się z nich tego, co pochłania naszą energię, zabiera cenny czas regeneracji.

Umiejętność odpoczywania to dziś niemal towar luksusowy, dla wybranych. Tak ją postrzegamy, miotając się między obowiązkami, życiem zawodowym i rodzinnym, nauka i pracą. Dodatkowo wiele zewnętrznych bodźców odciąga naszą uwagę od wnętrza i sprawia, że przestajemy słuchać własnego ciała. Mniej śpimy, więcej pracujemy, rzadziej odpoczywamy. To, ile czasu przeznaczamy na poszczególne aktywności i czynności to wynik naszych decyzji i to my ponosimy ich skutki.

Jeśli chcemy mieć silny, sprawny i wytrzymały głos, zdrową krtań, która nie zawiedzie nas w ważnych momentach – nie możemy pozwolić sobie na brak fizycznego i psychicznego odprężenia. Mówienie bądź śpiewanie pochłania mnóstwo naszej energii. Jeśli chcemy to robić dobrze, bez wysiłku i forsowania głosu – musimy być w dobrej kondycji.

Dlatego ten tydzień:

  • przeznaczamy na doskonalenie organizacji dnia, by w codziennym planie był czas na relaks, rozluźnienie ciała, aktywność przynoszącą spokój i rozluźnienie – upraszczaj, nie komplikuj
  • odpoczywamy jak najwięcej i praktykujemy relaksację, by pozbyć się zgromadzonych w ciele napięć, lepiej żyć, czuć się i mówić i śpiewać – akcja regeneracja

Przypomnij sobie, jak funkcjonuje Twój umysł i jak czuje się ciało, kiedy spokojnie przesypiasz noce i budzisz się wyspany. A jak czujesz się i brzmisz wtedy, gdy brakuje snu i czasu na odpoczynek w ciągu dnia?
Jak chcesz żyć? Co możesz zrobić dziś, by lepiej spać i więcej wypoczywać?

„Jeśli masz duże problemy z zasypianiem, być może ciało próbuje ci powiedzieć coś na temat twojego trybu życia. Jak w przypadku wszelkich innych objawów, warto posłuchać tego sygnału

J. Kabat- Zinn

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia