Oddech NAULI

Gdy większość dnia spędzamy siedząc, zapominamy o dobrej postawie. To z kolei wpływa na to, jak oddychamy i jak funkcjonują narządy wewnętrzne. Gdy źle oddychamy, cierpi nasze ciało, cierpi umysł, gdyż mózg potrzebuje odpowiedniej ilości tlenu. Gdy go brakuje - czujemy zmęczenie, osłabienie, brak nam energii, sił witalnych, koncentracji.

Siedząca postawa, a także tryb życia pozbawiony aktywności fizycznej skutkują zmianami w naszej sylwetce i negatywnie wpływają na cały organizm. Częściej chorujemy, nie tylko łapiemy infekcje, ale ciało choruje też znacznie poważniej.

Oddech nauli to ćwiczenie oddechowe (wg A. Wasilewskiego) wykorzystujące dawną technikę oddechową połączoną z masażem narządów wewnętrznych. Jest fantastycznym sposobem na przerwę, gdy dużo siedzimy. Dotlenia, wzmacnia cały organizm. Niektórych ucieszy jego wpływ na stan brzucha – pomoże go spłaszczyć i pobudzi do pracy mięśnie tak rzadko używane. Dodatkowe korzyści to także przyśpieszenie przemiany materii, poprawa apetytu, likwidacja problemów trawiennych. Głębszy oddech dostarczy energii, silniejsze mięśnie brzucha pomogą utrzymać lepszą postawę ciała.

Dodatkowo, jeśli dużo siedzicie i mówicie, ćwiczenie pomoże Wam lepiej panować nad mięśniami oddechowymi podczas emitowania dźwięków.

POSTAWA

Pozycja stojąca, stopy rozstawione na ok. 60 cm, lekki skłon, uginamy kolana, na nich opieramy łokcie, głowa swobodnie pochylona lub stajemy za krzesłem/ fotelem, uginamy łokcie i kładziemy je na oparciu krzesła.

PRZEBIEG ĆWICZENIA

Wykonaj głęboki wydech, przyciągaj pępek do kręgosłupa jakbyś chciał wypchnąć całe powietrze (ale nie działamy dużą siłą). Wypuszczamy powietrze, na chwilę zatrzymujemy, po czym pozwalamy, by brzuch się rozszerzył, stopniowo powrócił do wyjściowej pozycji (brzuch wysuwa się przodu, ciało robi wdech). Powtarzamy kilkukrotnie, pilnujemy pracy mięśni brzucha (w głąb i do przodu) wraz z oddechem.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia