Nawyk 7 – lipiec- relaksuję się i odpoczywam

Lipiec to zawsze był wyczekiwany czas wakacyjnej beztroski – słodkie lenistwo, nicnierobienie, wyjazdy, podróże małe i duże. Inne tempo życia i poczucie wolności, życie pozbawione „muszę”. Choć w dorosłym życiu wiele się zmieniło, to lipiec zawsze kojarzy mi się z innym rytmem życia, nawet jeśli w lipcu pracuję. Chcę Was zaprosić do bardzo przyjemnej pracy nad kolejnym zdrowym nawykiem dla naszego głosu. W tym miesiącu w ramach #12dobrychnawyków ćwiczymy się w relaksacji i odpoczynku. Czas sprzyja, choć świat teraz trochę inny i pewnie wielu z nas zostało zmuszonych do zmiany wakacyjnych planów.

Przekonajcie się, że nie zawsze potrzebna jest podróż na koniec świata, by doświadczyć odpoczynku czy przebudzenia. Podróż serca to nie kilometry oddalające nas od domu. To codzienna praca. Można dotrzeć na koniec świata i wrócić z niczym. Można nie ruszyć się z miasta, a zyskać tak wiele.
Nauczmy się tworzyć swoją oazę tu, gdzie teraz jesteśmy, w takim czasie, jaki jest.
Odpuśćmy narzekanie i żal, że jest inaczej, nie tak, jakbyśmy chcieli.
Wykorzystajmy to co tu i teraz, skupmy się na tym, co mamy pod ręką lub w najbliższej okolicy.
Zacznijmy od siebie, żeby z tej podróży wrócić do domu – do swojego serca, do siebie.

Odpoczynek, relaks i głos

Umiejętność odpoczynku i relaksu, co wielokrotnie podkreślam, jest niezbędna, by móc odblokować i wykorzystać potencjał głosu. Nie zrobimy wiele z dźwiękiem, gdy zmęczone ciało walczy o przetrwanie. Nie ma szans, by w napiętym ciele poradzić sobie z zaciskającą się krtanią. Tworzymy z głosem całość, nie możemy go oderwać od ciała, serca, umysłu, duszy, myśli, emocji.

Potrzebujemy energii, by mówić i śpiewać, a codzienny odpoczynek i obniżenie napięcia w ciele pozwalają nam ją odzyskać lub zwiększyć jej zasoby.

Pozwólmy sobie odzyskać siłę.

W lipcu chcę cieszyć się życiem jeszcze bardziej. Dołączcie do mnie. Będziemy robić nic, albo robić to, co w naturalny sposób dodaje nam sił i redukuje stres.

Jeśli potrzebujecie pomocy, przypomnienia – skorzystajcie z:

Zaglądajcie także na konto na Instagramie (@easyvoice.pl) i FB (easyvoicepl).

Życzę Wam pięknego lipca. Może właśnie teraz jest ta chwila, w której warto pomyśleć, jak go spędzić?

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia