Nawyk 4 – kwiecień – rozgrzewam mój głos

Przygotowanie głosu do wysiłku to baza zdrowia naszej krtani. Nawet posiadając prawidłową technikę, którą stosujemy codziennie, warto i moim zdaniem trzeba przygotować narząd głosowy do pracy. Ponieważ krtań to jedyny taki instrument, który znajduje się w nas i jego nastrojenie wymaga zgrania go z naszym ciałem i umysłem oraz emocjami, które każdego dnia (inne) targają naszymi sercami.

Dlatego kolejny miesiąc tego roku w ramach akcji #12dobrychnawyków dla głosu w jeden rok przeznaczamy na pracę nad nawykiem rozgrzewania głosu.
Wydaje się, że to oczywiste, a jednak jeszcze często zapominamy lub nie mamy czasu na kilka prostych działań, które przygotują w naszym ciele najlepsze warunki dla emitowania dźwięków.

Jeśli z różnych powodów nie masz, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, ochoty ćwiczyć i pracować nad głosem – w porządku. Pamietaj, że praca z głosem działa terapeutycznie – nawet krótkie ćwiczenia, zabawy z dźwiękiem łagodzą objawy stresu. Możesz także śpiewać ulubione piosenki, mantry, słuchać muzyki, która koresponduje z Twoim nastrojem i pamietaj by, oddychać. Dźwięk leczy, rozluźnia i otwiera nasze ciała. Pomaga pozbyć się napięć i lęków.

Materiały pomocne w wypracowywaniu nowego nawyku znajdziesz tu:

kalendarz kwietniowy -> 

arkusz obserwacji postępów -> 

Zajrzyj i zaprzyjaźnij się także z naszą aplikacją ROZGRZEWKA GŁOSU -> jeśli jeszcze jej nie znasz. 

Będę w tym miesiącu przekazywać także dodatkowe materiały i ćwiczenia, które pomagają rozgrzać głos.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia