Nawyk 12 – dbam o dobre nastawienie

Grudzień to czas, który chcemy przeznaczyć na budowanie dobrego nastawienia, ćwiczenie się w zmienianiu swoich myśli. Ta umiejętność jest na wyciągnięcie ręki i może - poprzez pracę nad sobą - sprawić, że trudne dni, smutne chwile, ciężkie doświadczenia nie będą odbierały nam całej radości życia. To, co myślimy może nas wzmacniać lub odbierać siłę. Nie jest to wiedza tajemna, nie są to czary. To praca z umysłem, sercem i emocjami. Bywa walką o siebie i lepsze życie. Żadne ćwiczenia techniczne nie sprawią, że głos będzie autentycznie radosny, prawdziwie budzący ciepłe i pozytywne odczucia w słuchaczach.

Można przez chwilę udawać, wcielić się w kogoś, przyjąć, że problemy nie istnieją, ale podtrzymywanie tego obrazu siebie jest na dłuższą metę wyczerpujące, a co wrażliwsi słuchacze szybko wyłapią oszustwo. Nie wystarczy uniesienie kącików ust, które ma ocieplić brzmienie głosu i dać efekt radosnego dźwięku. Prawdziwy dźwięk swoje źródło ma w sercu i w przekonaniach, jakie w sobie nosimy. Dobre nastawienie, pozytywne podejście do życia będzie zawsze słyszalne w głosie jako energia, która zaraża i sprawia, że ludzie na długo zapamiętają te odczucia, które w nich wzbudzamy. Nam samym również pomoże. Ciało odwdzięczy się zdrowiem, a głos potężną siłą, która nie ma nic wspólnego z natężeniem dźwięku.

W tym miesiącu oprócz

  • kalendarza na grudzień
  • arkusza obserwacji postępów
    przygotowałam dla Ciebie także:
  • codzienne zadania i inspirujące myśli, poprzez które chcemy ćwiczyć się w tworzeniu dobrego nastawienia do siebie i do życia. WYDRUKUJ CODZIENNE ZADANIA I INSPIRUJĄCE MYŚLI
    oraz
  • zachęcam Cię do mówienie do siebie dobrych słów. Pomogę Ci w tym poprzez karteczki, które możesz wydrzeć i zabrać ze sobą, by dobre słowo kierowane do siebie towarzyszyło Ci przez cały dzień. Słowa mają moc tworzenia życia. Niech zmienią także i Twoje. Wybierz jedną każdego dnia – niekoniecznie zgodnie z datą w kalendarzu. Weź to, czego potrzebujesz lub posłuchaj, co może Ci się przydać. WYDRUKUJ ARKUSZ DOBRYCH SŁÓW

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia