Martwe ciało (savasana)

Jedno z najprostszych ćwiczeń, które wprowadza nas w stan odprężenia i wyciszenia. Potrzebujesz jedynie spokoju. Odłączenia się na kilka chwil od świata zewnętrznego, rozpraszaczy uwagi (telefon, tablet, hałas itp.) i zwrócenia się ku sobie.

Savasana to podstawowa pozycja relaksacyjna, pozycja całkowitego bezwładu. Możesz ją ćwiczyć w ciągu dnia, a także przed zaśnięciem i po przebudzeniu. Dobrze jest przykryć się kocem lub ubrać tak, by nie było Ci zimno.

W tej pozycji oddychaj spokojnie, odczuwaj swój oddech, ciało. Możesz skupiać swoją uwagę na poszczególnych jego częściach i z wydechem pozbywać się zgromadzonych tam napięć.

Ćwicz 10 -15 minut lub dłużej, jeśli masz ochotę. 

Zakończ bez pośpiechu, przeciągnij się, zegnij kończyny, przekręć się na bok, wstań lub zaśnij.

Możesz ćwiczyć także z odprężającą muzyką.

Martwe ciało przynosi odczucie głębokiego relaksu, wyciszenia umysłu. Pozwala skupić się swoim naturalnym rytmie oddechu, by móc do niego wrócić, gdy tego potrzebujemy (np. w sytuacji tremy). Możesz je wykonywać przed rozpoczęciem pracy głosem lub treningiem głosu, by pozbyć się napięć blokujących Twój głos.

L.Kulmatycki Joga Nidra. Sztuka relaksacji

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia