Jaką wodę pić?

Krótkie przypomnienie. :-) Wodę trzeba pić, żeby nie dopuścić do przeforsowania głosu, uniknąć dyskomfortu czy problemów z krtanią. Warto wiedzieć, że niektóre dodatkowe składniki, jak np. gaz nasilają refluks, który przyczynia się także do chrypki, odchrząkiwania, podrażenia gardła i szybszego męczenia się głosu. Cukier w wodach smakowych z kolei zagęszcza śluz, co z kolei prowokuje do odchrząkiwania. Także temperatura wody ma znaczenie dla naszego brzmienia. Zwróćmy uwagę nie tylko ile pijemy, ale jakiej jakości płyny dostarczamy swojemu ciału.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia