Ile odcieni ma Twój głos?

Twój głos brzmi inaczej, gdy jesteś dzieckiem i gdy stajesz się dorosły. Inne tony dominują, gdy mówisz do rodziców, szefa, dziecka czy ukochanej osoby. Inną barwę, siłę i natężenie przybiera, gdy wyrażasz złość, a inne odcienie pojawiają się, gdy czujesz miłość, radość czy spokój. Zupełnie inaczej mówisz, gdy jesteś zmęczony i wtedy, gdy budzisz się po przespanej nocy.

Czy wiesz ile odcieni ma Twój głos? Ja ciągle je poznaję. Choć barwa głosu wydaje się być jedna, to mamy w niej mnóstwo tonów jaśniejszych i ciemniejszych. Pobaw się w obserwatora, słuchacza, detektywa.

Zaobserwuj i jeśli chcesz, zapisz te odcienie. Ile ich jest. Kiedy się pojawiają? Które z nich lubisz, a o których wolisz zapomnieć. W jakich sytuacjach się pojawiają, kto lub co je wywołuje?

Po co to robić?
By zyskać większą świadomość głosu i by móc wykorzystać różne odcienie świadomie w codziennej komunikacji, na scenie i w życiu.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia