Kategoria

Ćwiczenia postawy ciała

Wzmocnij mięśnie szyi, by odciążyć krtań

Ile razy w naszym życiu pojawia się ból głowy wynikający z przeciążenia szyjnego odcinka kręgosłupa? Często tego nie wiemy, bo nie wiążemy pojawiających się dolegliwości z napięciami w tej okolicy. Podobnie nie mamy świadomości, jak wiele niedyspozycji krtani, problemów z czystym wydobywaniem dźwięków, dolegliwości bólowych ze strony gardła czy szybkie męczenie się krtani jest skutkiem obciążeń okolicy szyi, karku i ramion.

Balonik, który poprawia postawę ciała

Niewidzialny balonik pomaga, gdy nasze plecy garbią się, gdy spędzamy większość dnia w pozycji siedzącej, wysuwamy nasze głowy w kierunku monitora czy pochylamy się w kierunku smartfonów czy tabletów.

Na palcach

Nie zawsze pamiętamy o tym, że prawidłowa postawa ciała jest bazą do emitowania dźwięków bez większego wysiłku. W ciągu dnia warto zadbać o to, by ją poprawić; zmęczenie, stres, trema mogą wpłynąć na jej zniekształcenie. Zajmie to tylko chwilę, a nam będzie łatwiej i przyjemniej wydobywać dźwięki.

Odblokuj kolana

Jeden z często spotykanych problemów naszych ciał – zablokowane kolana. Przyczyna odczuwanego przez nas bólu w dolnej części kręgosłupa oraz zablokowania przepływu energii w ciele. Według A. Lowena ( Duchowość ciała), odblokowanie kolan da nam bardziej sprężysty krok i sprawi, że poczujemy lepszy kontakt z ziemią (tzw. ugruntowanie, uziemienie).

Ćwiczenia postawy ciała

Zapraszam Cię do praktycznych ćwiczeń, których celem jest uzyskanie prawidłowej postawy ciała podczas emisji głosu. Ale nie oszukujmy się- taka postawa jest także źródłem zdrowego funkcjonowania, Dlatego warto zmienić nawyki i czasem dać się ponieść wyobraźni. To właśnie ona niech będzie Twoim przewodnikiem w ćwiczeniach.