Balonik, który poprawia postawę ciała

Niewidzialny balonik pomaga, gdy nasze plecy garbią się, gdy spędzamy większość dnia w pozycji siedzącej, wysuwamy nasze głowy w kierunku monitora czy pochylamy się w kierunku smartfonów czy tabletów.

Takie niewinne z pozoru zachowania, ruchy, powtarzane często, przez długi czas stają się nowym nawykiem, który zamyka klatkę piersiową, napina mięśnie krtani. I zostają z nami, gdy w końcu wstajemy lub odrywamy się od ekranów, by wystąpić, porozmawiać przez telefon, zaśpiewać czy przeprowadzić lekcję.

Powodują, że oddech staje się płytszy, mięśnie w okolicy krtani spinają się i ograniczają naturalne ruchy krtani. Skutkiem jest wysiłek, jaki wkładamy w mówienie czy śpiewanie oraz szybsze męczenie się aparatu głosowego. Także osłabienie siły głosu, chrypka, odchrząkiwanie, bóle gardła dają nam znać, że nasze postawa wymaga korekty.

Warto zacząć od tych najprostszych kroków, a wyobraźnia jest narzędziem, z którego możemy skorzystać w każdej chwili.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia