Odblokuj kolana

Jeden z często spotykanych problemów naszych ciał – zablokowane kolana. Przyczyna odczuwanego przez nas bólu w dolnej części kręgosłupa oraz zablokowania przepływu energii w ciele. Według A. Lowena ( Duchowość ciała), odblokowanie kolan da nam bardziej sprężysty krok i sprawi, że poczujemy lepszy kontakt z ziemią (tzw. ugruntowanie, uziemienie).

Ugruntowanie jest podstawą naszej prawidłowej postawy ciała podczas emitowania dźwięków, a w wymiarze psychicznym daje nam więcej swobody, wolności, dodaje pewności siebie. Ćwiczenie poprawia przepływ energii, pozwala przywrócić ciału grację i wdzięk oraz pomaga rozluźnić spięte ciało.

„Stojąc ze stopami ustawionymi równolegle w odległości ok. 45 cm, pochyl się do przodu i dotknij podłogi koniuszkami palców obu rąk, uginając kolana na tyle, na ile jest to konieczne. Oprzyj ciężar ciała na poduszkach stóp, a nie na dłoniach czy piętach.

Dotykając podłogi palcami rąk, powoli wyprostuj kolana, lecz nie blokuj ich.

Pozostań w tej pozycji około dwudziestu pięciu cykli oddechu oddychając swobodnie i głęboko. Prawdopodobnie zauważysz, ze twoje nogi zaczynają drgać, co oznacza, ze zaczynają przepływać prze nie fale pobudzenia.

Jeżeli drgania nie wystąpią, oznacza to, że nogi są zbyt napięte.W takim wypadku możemy sprowokować drgania powoli zginając i prostując nogi. Ruchy te muszą być jednak minimalne- ich zadaniem jest tylko rozluźnienie kolan.

Ćwiczenie powinno być wykonywane przez co najmniej dwadzieścia pięć cykli oddechowych lub dopóki nie wystąpią drgania nóg. Możesz także zauważyć, że twój oddech stanie się głębszy i bardziej spontaniczny.

Gdy powrócisz do pozycji stojącej, miej kolana lekko ugięte, stopy ustawione równolegle i ciężar ciała podany do przodu. Twoje nogi mogą dalej drżeć, co będzie oznaką życia.

Czy masz więcej czucia w nogach? Czy czujesz się bardziej rozluźniony?”

 

Jeśli nie odczuwamy drgań, ćwiczenie może trwać dłużej – do 60 cykli oddechowych, możemy powtarzać je kilka razy dziennie.

 

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia