Co wpływa na Twoje zdrowie i zdrowie Twojego głosu?

Zdrowie to nie tylko brak choroby. To coś więcej. Dzięki niemu możemy żyć pełnią życia, cieszyć się, rozwijać, podejmować wyzwania, tworzyć. Możemy korzystać z ciała, oddychać swobodnie i wydobywać dźwięki bez wysiłku. Cieszyć się także pełnią brzmienia i tym, kim jesteśmy.

Zdrowie organizmu, jego siła, wytrzymałość, witalność wpływają na komfort pracy krtani. Gdy choruje ciało – głos słabnie. Często jakość głosu informuje nas i innych o tym, że nie czujemy się najlepiej lub chorujemy.

Jeśli doświadczamy przewlekłych schorzeń, musimy często mierzyć się z niekorzystnym ich oddziaływaniem także na narząd głosu. Jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio wskutek przyjmowania leków, które nie pozostają bez wpływu na stan krtani (np. choroba refluksowa, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, alergia czy problemy z kręgosłupem). Dbanie o zdrowie zaczyna się od codziennych decyzji w podstawowych kwestiach i wcale nie musi być takie trudne, jak sądzimy.

Na liście czynników wpływających pozytywnie lub negatywnie na zdrowie człowieka znajdziemy mnóstwo elementów, także takich, o których już wspominaliśmy w trakcie akcji #12dobrychnawyków. Przyjrzymy się im bardziej dokładnie w kolejnych dniach.
Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia