Zrób to dziś

Ile razy odsuwasz od siebie wykonanie zadania? Może Twoja lista rzeczy do zrobienia pęka w szwach, a Ty czujesz coraz większy smutek, irytację, bezsilność? Ile razy przekładasz na „kiedyś” rozpoczęcie ćwiczeń, dbanie o formę, zmianę nawyków. Ile razy uciekasz od swoich marzeń, bo wymagają od Ciebie trochę zaangażowania?

Może warto skończyć z tym właśnie dziś, teraz. Uporządkować myśli, plany, cele, zadania? I zacząć krok po kroku je realizować.

Być może pragniesz zbyt dużo, co sprawia, że czujesz się zagubiony. Być może potrzebujesz więcej czasu, lub Twoje cele wymagają zgromadzenia określonej ilości środków na koncie. Być może brakuje Ci motywacji, by działać. Albo zadania są tak trudne, że odwlekasz ich wykonanie. Nie odpuszczaj. Przemyśl swoje działania i plany.

 

  1. Wypisz rzeczy, o których marzysz, o których myślisz, na które czekasz lub które są do zrobienia.
  2. Zaznacz trzy, cztery z listy – najważniejsze dla Ciebie.
  3. Zastanów się, co uniemożliwia Ci realizację marzeń, celów, wykonanie zadań?
  4. „Wyobraź sobie gwałtowny podmuch inspirującego wiatru nadymającego twoje żagle i wybierz jedno marzenie, które powędruje na szczyt twojej listy”. Wybierz zadanie, które możesz zrobić najszybciej, co da Ci siłę i energię do kolejnych działań.
  5. Zaplanuj, co musisz zrobić, żeby osiągnąć cel? Jakie małe kroki trzeba wykonać, by się do niego zbliżać? Jakie mniejsze akcje trzeba podjąć, by zrealizować zadanie? Jak musisz się do tego przygotować?
  6. Zacznij działać już dziś. Teraz. Nie trać więcej czasu.

Na podstawie „Pięć cennych minut rano”

J. Brantley, W. Millstine

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia