Zaopiekuj się tym, co kruche

Nie mam ogrodu. Na niewielkim balkonie od kilku lat tworzę moją małą zieloną oazę. Zakątek, w którym odpoczywam... Niektóre rośliny nie przeżywają zimy. Bywają takie, które na pierwszy rzut oka po przymrozkach nie rokują, ale coś w ich wyglądzie podpowiada mi, żeby dać im szansę. Sprawdzić, czy jednak się mylę. I już wielokrotnie okazało się, że odpowiednia troska, zajęcie się nimi w sposób szczególny –tymi kruchymi, słabymi roślinami sprawia, że rosną bujniej i wyglądają piękniej niż pozostałe okazy. Jakby chciały odwdzięczyć się za większą troskę i moją uwagę.

Siedząc tak w moim zielonym kąciku uświadomiłam sobie, że są w naszym życiu obszary zaniedbane, o które zadbamy, gdy już … (dokończ :)). Takie, o których wiemy, że warto, że trzeba o nie zadbać, by coś się zmieniło, ale z różnych przyczyn odkładamy troskę o nie na jutro, pojutrze, na kiedyś.

Są też elementy kruche delikatne, bolesne, którymi też warto się zaopiekować, ale wewnętrzne hamulce nam to uniemożliwiają lub czekamy na lepsze czasy, na to, aż skończy się stres, kolejny projekt, nadejdzie idealny czas.

Jak wiesz, taki rzadko kiedy przychodzi, a najlepszy czas jest właśnie tu i teraz.

Podobnie jest z naszą troską o głos. Kiedy już … (tu wstaw swoją wersję), to wtedy będziemy mieli na to czas. Na odpoczynek, aktywność fizyczną, umówienie się na wizytę lekarską, by zapytać o niepokojące objawy. Odkładamy ćwiczenia, regularną pracę, o której wiemy, że jest potrzebna i przyniesie efekty, ale tu znowu coś z zewnątrz (terminy, inne zajęcia, sprawy rodzinne) albo wewnątrz nas (lęki, blokady) to uniemożliwia.

Prawda (dobrze wszystkim znana) jest taka, że jeśli nie działamy, nie mamy efektów.
I to od nas w dużym stopniu zależy, ile czasu, serca, zaangażowania włożymy w to, by głos, którym się posługujemy, który jest narzędziem pracy, który pozwala nam wyrażać się także poprzez śpiew, był zdrowy i sprawny. To jest podstawą tego, by móc go rozwijać, doskonalić, szlifować dźwięki.
Jesteśmy za niego opowiedziani.

Rozkwita w naszym życiu to, na czym skupiamy swoją uwagę, czemu poświęcamy czas, co pielęgnujemy.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia