Wyrzuć złość

Emocje są z nami codziennie. Wyrażamy je lub zatrzymujemy głęboko w ciele. Jeśli nie pozwalamy im dojść do głosu, powoli zaczynają przejmować władzę nad naszym organizmem. Osłabiają go, pozbawiają energii. Naszym głosom odbierają siłę. Sprawiają, że ciało zaczyna chorować.

Zatrzymane w ciele, niewyrażone, przetrzymywane przez dni, tygodnie, miesiące, a nawet lata – działają destrukcyjnie. 

Dlatego tak ważne jest, by emocje wyrażać, a w przypadku emocji i uczuć o negatywnym zabarwieniu (złość, rozczarowanie, gniew, żal, rozpacz itp.), wyrzucać je z ciała w sposób, który nie będzie krzywdził drugiego człowieka. Poniższe ćwiczenie, autorstwa A. Lowena, pomaga w pozbyciu się negatywnych emocji i napięć, które wiążą się z utrzymywaniem im w ciele.

Uderzaj pięściami – ćwiczenie, która pomaga pozbyć się nagromadzonych emocji

Połóż się na łóżku/ materacu. Ugnij kolana, stopy oparte o podłoże. Dłonie ułóż w pięści. Unieś je nad głowę, następnie uderz pięściami w łóżko/materac. Powtarzaj kilka razy. Jednocześnie z uderzeniem wypowiadaj „NIE”.

Zastanów się, czy uderzenia były prawdziwe, czy wyrażały Twoje uczucia, czy pozwoliłeś sobie na to, by wyszły z ciała? Czy Twoje „NIE” było stanowcze? Czy było autentyczne?
Może coś lub ktoś w Twojej głowie nie pozwalał Ci powiedzieć/ krzyknąć „NIE”? Jak zabrzmiał Twój głos? Był słaby, cichy, niepozorny? A może z każdym uderzeniem stawał się silniejszy?

Ćwiczenie powtarzaj, stosuj wtedy, gdy czujesz przypływ negatywnych uczuć, emocji lub odczuwasz duże napięcia w ciele.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia