Wykorzystaj „triki”, dzięki którym zabrzmisz lepiej

Kiedy nie ma czasu na techniczne szlifowanie umiejętności, bo termin wystąpienia, koncertu czy próby tuż tuż, kiedy sytuacja sprawia, że czujesz się niepewnie lub potrzebujesz szybko działających metod, wykorzystaj kilka trików – działań, które wspierają ciało i umysł w wydobywaniu dźwięków.

Przygotuj się, zrób tyle, ile możesz. I zadbaj o to, by poczuć gotowość, chęć, mobilizację. Mówienie/śpiewanie zaczyna się w głowie i w ciele, dopiero później dźwięk pojawia się w ustach. Jak to zrobić?

Rozruszaj ciało przed – odnajdź energię w ciele, by pojawiła się w Twoim głosie. Poczuj jej przepływ, który wzmocni Twój głos i Twój przekaz.

Bądź sobą, autentyczność wzmacnia przekaz i ułatwia emitowanie dźwięków. Nie musisz udawać, zakładać masek. Pozwól sobie na bycie niedoskonałym sobą. Słuchacze to docenią, a Ty zrzucisz ciężar oczekiwań i perfekcjonizmu. Energię, którą stracisz na udawanie kogoś innego, wykorzystasz, by lepiej brzmieć.

Śpiewaj z serca – miej jasną intencję, wiedz, dlaczego mówisz/śpiewasz, co chcesz przekazać, jaki masz cel, jakie emocje wywołać, co w nich poruszyć, pozostawić w ich pamięci.

Zadbaj o dobre nastawienie – przygotuj się mentalnie, w wyobraźni stwórz pozytywny scenariusz. Gdy Twój umysł podpowiada Ci najczarniejsze wersje wydarzeń – zmień je. To od Ciebie zależy, na co się zgadzasz, co wybierasz. Wybierz to, co Cię wspiera i dodaje sił, pewności siebie. Wykreuj w wyobraźni pozytywny przebieg swojego wystąpienia.

Wyrażaj emocje słowem i dźwiękiem. Nie mów, by mówić, nie śpiewaj tylko, by wydobywać dźwięki. Wyrażaj, przekazuj, poruszaj. Dziel się energią, emocjami. Zarażaj pasją. Wzbudzaj odczucia. Twoje zaangażowanie jest ważne. Pozwól sobie na to.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia