Wykorzystaj telefon inaczej – by dać odpocząć krtani

Aby umożliwić krtani chwile odpoczynku, dać jej i sobie czas na regenerację, warto - kiedy to możliwe (a prawie zawsze tak się da), zamiast kolejnej rozmowy telefonicznej w ciągu dnia, wykorzystać rozwój technologiczny i wysłać wiadomość sms lub e-mail. Rozmowa telefoniczna często trwa dłużej niż zakładaliśmy. Bywa, że te dodatkowe minuty głosowej aktywności, powtórzone kilka razy w ciągu dnia, obciążają krtań, która i tak zmagać musi się z dużą intensywnością pracy, gdy mówimy i śpiewamy, także wtedy, gdy brakuje nam prawidłowej techniki.

Ale nawet mając dobrą emisję głosu, czas na głosową pauzę musi być uwzględniony w naszym planie dnia. Inaczej przeciążona krtań będzie coraz częściej okazywać nam swoje niezadowolenie w postaci różnych problemów i zmian w jakości głosu. Można tego uniknąć, a to jeden ze sposobów, by dać odpocząć krtani.

Spróbujmy pomilczeć w ciągu dnia i załatwić sprawy za pomocą słowa pisanego. Zwróć uwagę na to, jak często momenty, które przeznaczyć możemy na ciszę, trwonimy na kolejną rozmowę telefoniczną. Zamiast niej – wyślij wiadomość sms lub e-mail.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia