Rozmawiaj z nieznajomymi

W tym tygodniu rozmawiamy z nieznajomymi albo z tymi, których znamy tylko z widzenia. Celem ćwiczenia jest obserwacja i trening głosu w sytuacji nowej, zaskakującej oraz przełamywanie lęku przed mówieniem. Spontaniczne rozmowy oswajają z tym, co nieznane, uczą nawiązywania kontaktu z ludźmi, co możesz wykorzystać w swojej codziennej pracy głosem.

Rozmawiaj z ludźmi, z którymi czekasz np. do lekarza albo w kolejce do kasy, z towarzyszami podróży w pociągu czy autobusie. Zamień kilka słów z kimś, kogo spotykasz w windzie, z sąsiadami, których mijasz na schodach. Zagadaj do osób, które często widujesz, a do tej pory nie zamieniliście słowa. Zacznij od błahego tematu, uśmiechnij się. Powiedz kilka miłych słów, okaż życzliwość, zainteresowanie – cokolwiek podpowiada Ci serce.

Ubocznym efektem tego ćwiczenia jest poprawa samopoczucia nie tylko rozmówcy – ty również doświadczysz pozytywnych skutków krótkiej, życzliwej rozmowy.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia