Proste ćwiczenia oddechowe, które odmienią Twój głos

To nie są typowe ćwiczenia oddechowe, w których liczy się głównie praca mięśni decydujących o brzmieniu głosu. To krótki trening, który nauczy Cię głębokiego oddechu, potrzebnego do tego, by lepiej żyć i zachować zdrowie. Nie pozostanie też bez wpływu na to, jak oddychasz, gdy mówisz i śpiewasz.

Dlaczego? Jeśli żyjesz w napięciu, nieobcy jest Ci stres, nie stosujesz regularnie ćwiczeń, które odprężają ciało i umysł – łatwo nie będzie zacząć głęboko oddychać, kiedy przychodzisz na próbę, rozpoczynasz wystąpienie, lekcję, koncert albo kolejny dzień wypełniony rozmowami, wykładami, spotkaniami. 

By dobrze oddychać w czasie emitowania dźwięków, musisz zadbać o swój oddech także każdego dnia, w chwilach, gdy nie wydobywasz żadnych dźwięków i w codziennym funkcjonowaniu. –> Głęboki oddech nie tylko w emisji głosu

Ćwiczenia w wersji do wydruku znajdziesz poniżej.

 

 

Pobierz CODZIENNY TRENING ODDECHOWY – ĆWICZENIA GŁĘBOKIEGO ODDYCHANIA

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia