Praca nad głosem to zawsze ćwiczenia, ale również to, czego nie widać

Na pierwszy rzut oka nauka śpiewu, praca nad głosem mówionym kojarzą się z różnymi, w zależności od potrzeb i celu kształcenia, ćwiczeniami. Pracujemy nad siłą głosu, odpowiednim sposobem artykulacji, wzmacniamy sprawność mięśni, ćwiczymy wymowę, opracowujemy teksty, łamiemy języki, ćwiczymy frazy czy oddech. Uczymy się elementów, które zapewniają nam techniczną sprawność. I chociaż lekcje emisji głosu to nie terapia, mają one wiele pozytywnych skutków ubocznych.

Gdy pracujemy nad głosem angażujemy wiele części składowych nas samych – ciało, umysł i duszę. Ćwiczenia wymagają stawienia czoła wyzwaniom lub odpuszczenia, gdy chcemy za bardzo. Albo pozwolenia sobie na to, co do tej pory blokowaliśmy. Wymagają pokonywania trudności, jeśli chcemy robić kolejne kroki.

Podczas ćwiczeń dzieje się o wiele więcej niż przypuszczamy. Nawet jeśli próbujemy pracować tylko technicznie, część pracy, której nie widzimy, odbywa się przy okazji. Bywa, że jest warunkiem opanowania kolejnej umiejętność lub przywrócenia utraconej zdolności.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia