Poranne słanie łóżka a Twój sen

Każdego dnia robimy jeden mały krok w stronę lepszego snu. Niech to będzie np. proponowane już nastawienie budzika albo ... poranne słanie łóżka.

Ta często nielubiana i pomijana czynność rano wprowadza nas w tryb gotowości do działania. Jeśli przed wyjściem z domu zrobimy porządek w sypialni, wieczorem, po całym dniu, zmęczeni wrócimy do przestrzeni, która zachęca do odpoczynku i pomaga się zrelaksować. Jeśli dodatkowo zadbamy o to, by łóżko kojarzyło nam się z przyjemnościami np. miła w dotyku, czysta pościel, brak bałaganu, ulubiony zapach, kolory, przedmioty – łatwiej będzie zostawić za sobą stresy, napięcia, pośpiech i przejść do wieczornych rytuałów prowadzących do snu.

Jeśli nie lubisz rano słać łóżka, brakuje Ci na to czasu, umów się ze sobą na okres próbny. Przez kilka najbliższych dni pozostaw rano zasłane łóżko (dobrze jest przez chwilę rano przewietrzyć pościel po nocy). Uczyń z tego radosny obowiązek. Podczas słania łóżka możesz dodatkowo śpiewać, tańczyć, słuchać muzyki, ćwiczyć głos albo medytować w ciszy skupiając się na wykonywanej czynności.

Krtań potrzebuje odpoczynku, nasze ciało snu – dbajmy o to, by stworzyć sobie jak najlepsze warunki. To także wyraz troski o nas samych.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia