Plan na zdrowie

Krótkie ćwiczenie, które zachęca do refleksji, szczerego, uczciwego spojrzenia na swoje życie, zdrowie, nawyki. Jego celem jest przygotowanie planu działania, który poprawi jakość naszego zdrowia, życia i głosu.

Znajdź spokojne miejsc, pozbądź się wszystkiego, co rozprasza Twoją uwagę. Przygotuj dużą kartkę i coś do pisania. Możesz słuchać muzyki, przygotować kubek ulubionego napoju. Zrób wszystko, by stworzyć sobie jak najlepsze warunki do przemyśleń.

Podziel kartkę na cztery części.

  • W pierwszej części u góry napisz :
    Co dobrego robię dla swojego zdrowia i zdrowia swojego głosu?
  • w drugiej części u góry napisz:
    co dobrego mogę zrobić, a tego nie robię? (uczciwie, tak jakbyś patrzył na siebie okiem obiektywnego obserwatora)
  • w trzeciej części u góry napisz:
    co zyskam dzięki temu? (wprowadzeniu zmian, nowych nawyków, może diety, sposobu pracy z głosem, ćwiczeń itp.)
  • w ostatniej części napisz: jak to zrobię? ( tu przygotuj swój plan, w którym określisz co jest Ci potrzebne, ile czasu na to potrzebujesz, z czego możesz zrezygnować, czego potrzebujesz, jak warto zmienić swój plan dnia, nawyki, itp.)

Napisz odpowiedzi, przeanalizuj je, dodaj nowe przemyślenia, jeśli pojawią się w trakcie realizacji planu.

Bez zwlekania – zacznij działać.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia