Pij wodę, jeśli chcesz dobrze brzmieć

Podstawą ćwiczeń, rozwijania możliwości głosu, rozszerzania jego skali szukania nowych barw i brzmień w głosie jest posiadanie zdrowego narządu głosowego. Każda niedyspozycja czy choroba utrudnia lub uniemożliwia poszukiwania, próby i doskonalenie. Picie wody to inwestycja w zdrowie i lepsze brzmienie. To zabezpieczenie przed problemami wynikającymi z przeforsowania głosu, gdy zaniedbujemy podstawowe potrzeby ciała.

Nawet niewielkie odwodnienie pogarsza nasze samopoczucie, odbiera siły fizyczne, pozbawia energii. Dodatkowo minimalizuje naturalną ochronę fałdów głosowych podczas wydobywania dźwięków.

Jeśli nadal trudno Ci wypijać odpowiednią ilość wody, zacznij od jednego dnia. Umów się ze sobą, że wytrzymasz tylko ten jeden dzień. Od rana do nocy regularnie popijaj małymi łykami wodę (minimum 1,5 l)

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia