Piąty tydzień wakacyjnego luzu – śpiewamy!

W tym tygodniu zachęcamy do śpiewania i zażywania większej dawki muzyki w codziennym życiu – podczas wakacyjnych dni i także wtedy, gdy pędzimy do pracy czy wykonujemy rutynowe czynności domowe.

Śpiewamy i słuchamy muzyki, by:

  • doświadczyć jej pozytywnego wpływu na nasze samopoczucie,
  • poczuć, jak przynosi ukojenie,
  • doznać odprężenia,
  • pozbyć się emocji usztywniających ciało,
  • wyrazić siebie.

Śpiewajmy więcej, częściej. Nie tylko pod prysznicem czy w samochodzie. Śpiewaj z dziećmi, mężem. Z rodziną, przyjaciółmi, towarzyszami wakacyjnych chwil. W pracy – podczas przerwy – może zaśpiewasz razem z innymi.

Więcej czasu przeznacz też w tym tygodniu na słuchanie muzyki. Zacznij od niej dzień i zakończ go również z muzyką. W takiej formie, na jaką masz ochotę.

Słuchaj siebie, obserwuj, jak ciało reaguje na dźwięki. Jakie myśli, wspomnienia przywołuje muzyka. Doświadczaj dźwięków całym sobą. „Kiedy będziesz śpiewał za pomocą instrumentu, jakim jest twój własny głos, obdarz go uczuciem radości i zabawy” (O. Dewhurst-Maddock). I śpiewaj, jakby nikt Cię nie słuchał. Prosto z serca. Bez obaw i lęków. Dla siebie. Do swojego serca.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia