Krok wstecz – czyli dodaj ciału energii i brzmij z większą mocą

Obudź swoje ciało i przygotuj je do wydobywania dźwięków. Ćwiczenie, które nie tylko doda energii, ale poprawi koncentrację, koordynację i współpracę obu półkul mózgowych. Rozluźni, pobudzi mięśnie, uruchomi wszystkie zmysły.

Przygotuj sobie bezpieczną przestrzeń. Usuń wszystkie przedmioty, które mogłyby stanowić zagrożenie podczas poruszania się tyłem. Zacznij poruszać się w ten sposób małymi krokami, bez odwracania głowy, kontrolowania wzrokiem drogi, która jest za Tobą. Powoli przejdź do szybszego poruszania się, także rysując swoim krokami linię koła. Wykorzystaj słuch, czucie, by kontrolować swoje kroki. Oddychaj swobodnie, daj się ponieść fali oddechu, rozluźnij się i ćwicz tak długo, jak masz ochotę i Twoje ciało czuje się wolne.

Możesz stąpanie wstecz połączyć z wydobywaniem dowolnych dźwięków.

 

Ćwiczenie na podstawie ćwiczenia z książki “Energia dla zdrowia”,

Sandy Taiku Kuhn Shimu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia