Kocham siebie – wyraź to głosem

Wbrew pozorom słuchamy tego, co do siebie mówimy. W rozmowie ważna jest nie tylko treść, ale także między innymi ton głosu, barwa, emocje, które ujawniamy. Warto przyjrzeć się temu, co przekazujemy sobie także w sposobie zwracania się do siebie. To buduje naszą siłą lub niszczy to, co w nas najpiękniejsze.

Gdy uczymy się kochać siebie, oswajamy swój głos, budujemy relację z nim i z sobą samy – dobrze jest samemu sobie dodawać skrzydeł, a nie je podcinać.


To, jak zwracamy się do siebie samych, także w warstwie dźwiękowej, ma znaczenie, bo programuje nasze myślenie o sobie, o swoim głosie i naszych możliwościach. Nasz mózg jest wrażliwy na emocje, które wywołuje dźwięk. Szybko je wyłapuje i zapisuje głęboko w pamięci. Odtwarza te zapisy wtedy, gdy potrzebujemy wsparcia, gdy znajdujemy się w momentach przełomowych (kryzysowych), gdy uczymy się nowych rzeczy, które wymagają wyjścia poza to, co dobrze znane.

Dlatego spróbuj mówić do siebie łagodnie i czule, zwłaszcza w chwilach trudnych, gdy coś nie idzie po Twojej myśli, gdy potrzebujesz wsparcia lub wytchnienia. Zwracaj się do siebie z szacunkiem. Podkreślaj tonem głosu, że znasz swoją wartość. Wyrażaj się do siebie i o sobie z miłością i uznaniem nie czekając, że otrzymasz to od innych. Buduj swoje zasoby miłości, wewnętrznej siły, przekonania o własnej wartości wspierając się dobrym słowem – nie tylko w myślach, ale też na głos. Z czułością, ale i wiarą mów o tym, co w Tobie dobre, piękne, wyjątkowe i wartościowe.

Sprawdź to na własnym głosie.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia