Gdy uczymy się kochać siebie, oswajamy swój głos, budujemy relację z nim i z sobą samy – dobrze jest samemu sobie dodawać skrzydeł, a nie je podcinać.
To, jak zwracamy się do siebie samych, także w warstwie dźwiękowej, ma znaczenie, bo programuje nasze myślenie o sobie, o swoim głosie i naszych możliwościach. Nasz mózg jest wrażliwy na emocje, które wywołuje dźwięk. Szybko je wyłapuje i zapisuje głęboko w pamięci. Odtwarza te zapisy wtedy, gdy potrzebujemy wsparcia, gdy znajdujemy się w momentach przełomowych (kryzysowych), gdy uczymy się nowych rzeczy, które wymagają wyjścia poza to, co dobrze znane.
Dlatego spróbuj mówić do siebie łagodnie i czule, zwłaszcza w chwilach trudnych, gdy coś nie idzie po Twojej myśli, gdy potrzebujesz wsparcia lub wytchnienia. Zwracaj się do siebie z szacunkiem. Podkreślaj tonem głosu, że znasz swoją wartość. Wyrażaj się do siebie i o sobie z miłością i uznaniem nie czekając, że otrzymasz to od innych. Buduj swoje zasoby miłości, wewnętrznej siły, przekonania o własnej wartości wspierając się dobrym słowem – nie tylko w myślach, ale też na głos. Z czułością, ale i wiarą mów o tym, co w Tobie dobre, piękne, wyjątkowe i wartościowe.
Sprawdź to na własnym głosie.