Jak ćwiczyć głos podczas wakacyjnych podróży?

Ostatnio zachęcałam między innymi do ćwiczeń podczas wakacji, dziś trochę podpowiedzi w tym temacie. Czy w ogóle ćwiczyć? Uważam, że warto. I nie muszą to być ćwiczenia, które będą pełnym treningiem czy godzinnymi ćwiczeniami.

Kilka- kilkanaście minut w ciągu dnia wystarczy, by po urlopie wrócić do aktywności głosowej w dobrej formie i nie odczuwać głosowych „zakwasów” czy niedyspozycji w ciągu pierwszych dni. Kilka podpowiedzi na podtrzymanie kondycji mięśni odpowiedzialnych za mówienie i śpiewanie znajduje się poniżej.

Jest duże prawdopodobieństwo, że usłyszysz całkiem nowe dźwięki pozwalając swojemu głosowi na to, by wybrzmiał w spokojnych, sprzyjających relaksowi i wolności okolicznościach. 😊

Jeśli jednak odczuwasz zmęczenie, najpierw odpocznij. Zrób to, czego potrzebuje Twoje ciało, Twój głos. Słuchaj ich sygnałów i ciesz się nie tylko udanym wypoczynkiem, ale też zdrowym i silnym głosem po.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia