Każde ćwiczenie prowadzi do celu

W pracy nad głosem nie ma miejsca na „wszystko albo nic”. Tu liczy się każde powtórzenie. Nie musisz rezygnować z treningu, jeśli masz tylko 5 minut czy nie czujesz się na siłach, by wykonać cały zestaw ćwiczeń. To zmora perfekcjonistów, którzy muszą robić wszystko najlepiej. A wystarczy wykonać ćwiczenia wystarczająco dobrze, najlepiej, jak w danym pozwala nam forma psychiczna i fizyczna.

Lepiej krócej i uważniej

Przez tę chwilę możesz zrobić naprawdę dużo. Liczą się małe kroki, które sumują się i dają efekty w postaci zmian, słyszalnych i odczuwalnych przez ciało. Praca aparatu głosowego to praca mięśni, które trzeba utrzymywać w formie. Każde ćwiczenie wykonane świadomie, uważnie, w skupieniu na tym co robimy, z wiedzą, dlaczego to robimy ma sens i prowadzi nas do założonego celu.

Wykorzystaj dobrze nawet ten krótki czas i poświęć swoją uwagę tylko na ćwiczenia. Wyłącz wszystko to, co Cię rozprasza. Zaangażuj zmysły, odczuwaj, obserwuj, rób błędy, wyciągaj wnioski. Nie bądź maszyną, która powtarza mechanicznie określone ruchy. W przypadku łatwych, rozgrzewających, dobrze już opanowanych ćwiczeń możesz robić jednocześnie inne rzeczy, np. wykonywać rozgrzewkę mięśni twarzy. Jednak gdy dopiero się uczysz, albo ćwiczenie jest wymagające – bądź tu i teraz, w chwili, w której ćwiczysz. Świadomie wykonywanie ćwiczenia przez kilka minut da lepsze efekty niż trzydzieści minut gimnastykowania głosu bez skupienia i znajomości celu ćwiczenia.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia