Gdy masz ochotę na słodycze, najpierw napij się wody

Słuchajmy sygnałów wysyłanych przez ciało. Sprawdzajmy je, testujmy reakcje. Zanim odczujemy pragnienie możemy być już odwodnieni w stopniu, który mocno wpływa na nasze samopoczucie. Ciało nie zawsze krzyczy „pij”, gdy potrzebuje płynów. Im lepszy mamy z nim kontakt, tym łatwiej zrozumieć, czego się domaga.

„(…) pozostawanie dobrze nawodnionym pomaga nam zapobiec przeładowaniu swojego organizmu jedzeniem, szczególnie bogatym w kalorie, a ubogim w składniki odżywcze. (…) Zadziwiające, 75 procent ludzi na całym świecie jest przewlekle odwodnionych, a 37 procent ludzi błędnie interpretuje pragnienie jako głód”

Pankaj Vij 

Spożywany cukier pociąga za sobą kolejne problemy. Poza zdrowotnymi przyczynia się do zagęszczenia śluzu, który zalega w gardle i wpływa na brzmienie głosu (niepełne zwieranie się fałdów, chrypka, konieczność odchrząkiwania, załamywanie się głosu).

Pijemy wodę nie tylko po to, aby zachować krtań i ciało w zdrowiu, ale także po to, by zwiększyć komfort podczas emitowania dźwięków.

Czujemy się pewniej i pewniej brzmimy, gdy wiemy, że możemy na swoim głosie polegać.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne