Czy to najlepszy sposób, w jaki mogę ćwiczyć mój głos?

Ćwiczenia głosu to praca nad zmianą nawyków. Docieranie do tego, co powinno być naturalne. Wymaga czasu, wytrwałości, Twojej systematycznej pracy. Bo „samo się nie zrobi”. Codzienna gimnastyka staje się rytuałem, ale uważajmy, by nie popaść w rutynę.

Praca z głosem to także zabawa, czas na zapomnienie o problemach świata, czas na przewietrzenie głowy, dotlenienie serca. 

By rutyna nie nie zabiła w Tobie entuzjazmu, albo gdy stopień trudności ćwiczenia zniechęca Cię do dalszej pracy – porozmawiaj chwilę ze sobą. Zapytaj siebie:

Co mogę zrobić dziś lepiej? Jakie zmiany mogę wprowadzić?

Jak mogę inaczej wykonać ćwiczenia, by przybliżyć się do celu?

Co mogę poprawić w wykonywaniu ćwiczenia, by osiągnąć zamierzony efekt?

Posłuchaj odpowiedzi. Może przyjdą po czasie, a może usłysz je od razu. Zapisz swoje odpowiedzi.

Praca nad sobą, rozwijanie swoich umiejętności wymagają kreatywności, nowych bodźców, zmian. Wracaj do tych pytań codziennie przed rozpoczęciem ćwiczeń, albo wtedy, gdy odczuwasz blokadę, przechodzisz kryzys.

 

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia