Bądź sobą –najlepsze co możesz zrobić dla siebie

Bądź sobą zawsze, a zwłaszcza, kiedy uczysz się pracować głosem, rozwijasz go. Bądź sobą, gdy występujesz i śpiewasz. Bądź sobą i słuchaj siebie. Bądź sobą zawsze lub tak często jak się da.

Najpierw zapytaj siebie, co to hasło dla Ciebie oznacza. Najpierw odkryj kim jesteś, co jest dla Ciebie ważne, co cenisz, a kto lub co wzbudza w Tobie negatywne emocje.  Odkryj swoje marzenia. Mów to, co myślisz. Wyrażaj uczucia. Poznawaj siebie, swoje reakcje, myśli, plany, pragnienia. Pytaj siebie, dlaczego coś cenisz. Daj ponieść się swojej ciekawości.

Podaruj sobie czas, by być ze sobą. W tych chwilach dotrzesz do źródła, do samego siebie. Przede wszystkim rozluźnij się wtedy, wyłącz ten głos w głowie, który każe Ci oceniać swoje zachowanie. Uśmiechnij się, szczerze uśmiechnij się do siebie. („Tak naprawdę jesteś sobą, kiedy siedzisz, uśmiechasz się i wsłuchujesz się w swój oddech” THICH NHAT HANH). Poczuj się wygodnie ze sobą. Odkryj swoją naturę. Porzuć maski.

Pozwól sobie na dziecięce reakcje. Eksperymentuj, szukaj, sprawdzaj siebie.

Słuchaj swojego ciała, słuchaj wewnętrznego głosu, słuchaj intuicji. Jeśli coś jest niejasne, dociekaj.

Odważ się być sobą. Miej swoje zdanie. Szanuj siebie, swoje ciało i myśli

Mierz się ze sobą, nie z innymi.

Miej odwagę iść za tym, co mówi Twoje serce!

Gdy uczysz się swojego głosu, gdy go szkolisz, bierz od innych to, co jest dobre dla Ciebie. Powie Ci o tym Twoje ciało. Wykorzystuj to, co cenne jest dla Ciebie. Nie ufaj bezkrytycznie innym, nawet uznanym autorytetom. Ty jesteś swoim najlepszym nauczycielem.

We wszystkim co robisz, gdy mówisz, gdy śpiewasz „bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się sam przed sobą” (V.Hugo).

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia